Aile Hekimliği Karaman Mavi İş Merkezine Gelir mi?

Karaman 113 adada bulunan Mavi İş Merkezinin çatısının aktığı, evi barkı olmayanların, balicilerin, içki içenlerin uğrak yeri olan iş merkezinin halini defalarca yazarak dile getirmiştik.

Aile Hekimliği Karaman Mavi İş Merkezine Gelir mi?
banner3

Marmara'da 1999 yılında yaşanan deprem felaketinin ardından, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın Dünya Bankası ve gönüllü kuruluşların katkılarıyla deprem bölgelerinde yaptırdığı, ancak talep görmeyen işyerleri ile bazı imar adaları, kentsel yenileme ve dönüşüm kapsamında değerlendirilerek bir kısmı Büyükşehir Belediyesine verildi.

Karaman mahallemizdeki iş merkezlerinin bakımsız, mekansızların ev olarak kullandığı ve içki içenlerin barındığı Mavi İş Merkezinin yeniden kullanılır hale gelmesi, Karaman halkının bu binalara girmeye çekindiği, çocuklarını alış verişi yapması için göndermediği bu iş yerini Karaman Muhtarı Mustafa Çalık, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ZEKİ TOÇOĞLU davet etmiş bunu üzerine Başkan yanında genel sekreter yardımcısı Ayhan kardan ve Fen işleri başkan yardımcısı Ali Oktar esnaflarımızın sıkıntılarını dinlemek ve çözüm bulmaz üzere Mavi İş merkezine gelmişlerdi.

Bunun üzerine çatı onarılmış, 2 kat girişlerine kapatılmış ve giriş engellemişti. Karaman Muhtarı Mustafa Çalık bir gazetede çıkan haberine göre, Mavi İş Merkezine yönetim kurulmuş ve Aile hekimliğimizin çok tepede olduğundan dolayı ulaşım sıkıntısı yaşadığı için Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş ile irtibata geçilerek ve Sakarya büyükşehir belediye başkanımız zeki Toçoglu görüşülerek, Mavi İş merkezinde olan Büyükşehir Belediyesine ait olan dükkan ve iş yerlerinin aile hekimliğine tahsisi yapılarak çalışmalar aile hekimliği oluşması doğrultusunda çalışmalar başlatılacağını duyurmuştur.

Tabiki bu hep iyi niyetle yapılan girişimlerdir.

Bu gün sakaryahalksesi olarak gittiğimiz, mavi iş merkezinin halini görünce hiçbir şeyin değişmediğini görmek bizleri gerçekten üzdü.

Yine içki şişeleri, çatıdan akan oluk gibi sular, dükkanın birinde olmuş köpek ceseti, heryer pislik içinde.

Bu şartlarda aile hekimliği Mavi İş Merkezine gelir mi?

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Karaman Mavi İş merkezini bir daha gelerek görsün. Biz yayınladık, resimledik…Hikmet Metin Çavdar-Cihan Demir

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 16:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER