AGDAŞ'TAN EVLERDE BİLGİLENDİRME

AGDAŞ, çalışanlarını evlerinde ziyaret ederek ev kazalarıyla ilgili bilgilendirme sunumu yapıyor.

AGDAŞ'TAN EVLERDE BİLGİLENDİRME
banner3

Kaza Geliyorum Demez!

Evlerde oluşan kazalar basit önlemler alınarak engellenebilir, ülkemizde her yıl binlerce insan bu kazalara maruz kalarak yaralanmakta hatta yaşamlarını kaybetmektedir. AGDAŞ da “Önlem Al Kazadan Korun” projesi kapsamında çalışanlarının ve ailelerinin ev kazalarına karşı daha bilinçli bireyler olmaları için çalışanlarını evlerinde ziyaret etmeye başladı.

 

Çalışanlarının sadece iş kazalarına değil, evde yaşanabilecek kazalara karşı da bilinçli bireyler olması için AGDAŞ İSG ve Çevre Uzmanı Özlem Uysal Demirer tarafından aile bireylerine ve komşularına sunum yapıldı. Ziyaret edilen evlerde küçük çocuklar olmasından dolayı çocukların kazaya maruz kalarak zarar görmemeleri için ailelerin dikkat etmesi gereken durumlara özellikle dikkat çekildi.

 

Her evde yangın tüpü olmalı

 

Aile bireylerine çeşitli hediyelerin yanında yangın tüpü ve ilk yardım seti hediye edildi. Evlerden en çok yaşanan kazalardan biride yangınlar olduğuna dikkat çeken Demirer “En sık yapılan hatalardan biri, sıvı yağ kaynaklı oluşan yangınlara suyla müdahale edilmesidir.” dedi. Bu yangınlara ıslak bez kullanarak boğma yöntemi ile müdahale edilmesi gerektiğini ev halkına ve komşulara aktardı. Özellikle küçük çocukları olan ailelerin ilaçları ve temizlik malzemelerini çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeleri için uyarıda bulundu. Evlerde yaşanan en sıkı kazaları ise ilaç zehirlenmeleri, düşme ve çarpmalar, yanıklar, kesici ve delici alet ve temizlik malzemesi kaynaklı kazalar olduğunu söyledi.

 

Proje kapsamında 2016 yılında en az 40 çalışanın ziyaret etmeyi planlayan AGDAŞ, Mayıs ayında hizmet binasında vatandaşlara yönelik bir eğitim düzenleyeceğinin bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2016, 16:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER