AGDAŞ Öğrencilere Klavuz Oluyor

Enerji sektöründe yenilikçi ve mükemmeliyetçi bakış açısıyla yer alan AGDAŞ, Sakarya Üniversitesi MYO Gaz ve Tesisat Teknoloji bölümü öğrencileri ile paylaşım günü etkinliği gerçekleştirdi.

AGDAŞ Öğrencilere Klavuz Oluyor
banner3

İlk özelleştirilen doğal gaz dağıtım şirketi olan ve bu alanda edindiği 12 yıllık bilgi birikimini öğrencilere aktarmak isteyen AGDAŞ bu kapsamda 14 Nisan Salı günü öğrencilerle buluştu. Eğitime büyük önem veren AGDAŞ, öğrencilerin geleceklerini şekillendirmelerinde yardımcı olmaya çalıştı.

 

İnsan Kaynakları ve Yönetim Sistemleri Müdürü Emre Uğur, öğrencilere iş hayatında başarıya giden yolları anlattı. Okulda öğrendikleri bilgilerin iyi bir kariyer için yeterli olmayacağını, eğer iş hayatında farkındalık yaratmak istiyorlarsa kendilerini geliştirmek zorunda olduklarını söyledi.

Öğrencilere iş başvuru sürecinin nasıl işlediğini anlattı ve görüşme esnasındaneleredikkat edilmesi gerektiğihakkındatüyolar verdi. Sözlerine şirketlerdeki kalite yönetimine değinerek devam eden Emre Uğur; Kalite sistemlerinin çalışma hayatındaki öneminden bahsederek bu kapsamda AGDAŞ’ın 2013 yılında beri uyguladığı EFQM (Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı) Mükemmellik Modeli hakkında bilgilendirme yaptı.Kalite Sistemlerinin doküman yığını olmadığını,çalışanların yaptığı faaliyetlerin kurumun hedefleri ile örtüşerek kusursuz bir şekilde yürütülmesine yardımcı olduğunu söyledi.

 

İşletme Müdürü Aziz Ümit Karataş ise; öğrencilere Doğalgaz işletmeciliği ve AGDAŞ’ın doğal gaz şebekesi hakkında paylaşımlarda bulundu. Doğal gazın kaynaktan son kullanıcıya nasıl ulaştığını ve karşılaşılan zorlukları öğrencilere aktardı. Öğrencilerin dikkatle dinlediği Karataş yaptıkları işin çok zor ve ülkenin kalkınması adına çok önemli olduğunu söyledi. Teknolojik gelişmelerin her alanda olduğu gibi doğal gaz sektöründe çok önemli olduğunu vurguladı. İmkânların geliştikçe tüketicilere daha hızlı ve daha güvenli doğal gaz arzında bulunduklarını dile getirdi.

 

Öğrenci bilgi paylaşım etkinlikleri sayısını arttırmak isteyen AGDAŞ konuyla ilgili Sakarya Üniversitesi yetkileriyle görüşerek daha fazla öğrenciye ulaşmayı hedeflemektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2015, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER