Adatavır Bayan Muhabiri Darp Edildi!!

Adatavır internet haber sitesi ve Radyo Mega muhabiri Birgül Ağyüz, Yeni Sakarya Gazetesi Muhabiri H.A. tarafından önce sözlü hakarete maruz kaldı daha sonra darp edildi.

Adatavır Bayan Muhabiri Darp Edildi!!
banner3

Muhabir H.A. ve Birgül Ağyüz arasında Kent Meydanında bir haber takibi esnasında başlayan sürtüşme H.A.’nın konuyu sözlü şiddete taşıması ile devam etti. İkiliyi ayırma çabaları sonuç vermeyince H.A., Kent Meydanındaki etkinliğin sona ermesinin ardından Ağyüz’ün yanına yaklaşarak sözlü tacizine devam etti.
   Daha sonra H.A. protokol mensuplarının önünde Ağyüz’ü darp etti. Olay yerinde bulunan polis ekipleri tarafından gözaltına alınan H.A. Cumhuriyet Polis Merkezine götürülerek ifadesi alındı.
   Yaşanan bu olayın ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilen Adatavır ve Radyo Mega Muhabiri Birgül Ağyüz buradan darp raporu alarak H.A.’dan şikâyetçi oldu.
   Olay sonrası tüm hukuki haklarını kullanacağını ifade eden muhabir Birgül Ağyüz, kadınlara şiddetin arttığı bir dönemde topluma örnek olması gereken bir gazeteci tarafından şiddet görmesinin üzüntü verici olduğunu dile getirdi.
   H.A.’nın bayan muhabire yaptığı fiziksel darpın ardından yeni kurulan bir meslek grubuna üye olarak kabul edilmesi ise şaşkınlıkla karşılandı. Öte yandan yaşanan bu olayın ardından Sakarya’daki gazeteci meslek gruplarının olaya sessiz kalması, gazetecilerin kendileriyle ilgili konularda ne kadar duyarsız olduğunun bir göstergesi olarak vurgulandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER