banner28

ADA EKSPRESİ SONBAHARDA HAYDARPAŞA'DA

Akşam Haberleri Gazetesi bugün manşetini Ada Trenine ayırdı. Gazetedeki habere göre çalışma nedeni ile kapalı olan demir yolu sonbaharda yeniden açılacak ve Ada Haydarpaşa'ya kadar sefer yapacak.

ADA EKSPRESİ SONBAHARDA HAYDARPAŞA'DA
banner3

6 yıldır İstanbul Haydarpașa Tren Garı’nın kapalı olmasını dolayısıyla Ada Treni Pendik’e kadar gidiyordu. Ulaștırma Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre Adapazarı – Haydarpașa hattındaki bakımın sona ermesi ile birlikte Ada Treni bu Sonbaharda Haydapașa’ya kadar gidecek.

29 EKİM’DE

Ulaștırma Bakanlığı’ndan edinilen bilgilere göre; açılıșın 29 Ekim’e yetiștirilmesi için çalıșmalar hız kazandı. Açılıșın 29 Ekim gibi anlamlı bir güne denk gelmesini isteyen yetkililer çalıșmaların en geç 2018 sonunda biteceğini belirtti. Haydarpașa Garı’nın aktif olması ile birlikte Pendik’ten sonra metro ve karayolu ile ulașım sağlayan yolcular artık tek vasıta ile Kadıköy’e gidebilecek.

HALKALI’YA KADAR

Haydarpașa Garı’nın açılması ile birlikte yolcuları bir dizi yenilikler de bekliyor. Edinilen bilgiye göre Marmaray araçları Haydarpașa’ya gelecek. Haydarpașa’dan hareket eden Marmaray’ın durakları Ayrılık Çeșmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı, Kazlıçeșme ve Halkalı olacak. Böylelikle șehrimizden İstanbul’a giden yolcular tek aktarma ile karșıya geçebilecek.

BASKI ARTACAK MI?

Uzun süredir Pendik'e kadar gittiği için Ada Treni gözden düşmüş, vatandaşlar Pendik'ten sonra da aktarma yapacağı için tren konusunda o kadar da ısrarcı olmamıştı. Trenin Haydarpaşaiya kadar gitmesi ile birlikte yıllardır şehir merkezinden kalkmayan trenlerin tekrardan şehir merkezine girmesi için baskıların artacağı tahmin ediliyor. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 13:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER