AÇKEN SEN SEN DEĞİLSİN PLASTİK DE YİYEBİLİRSİN

Mars Gıda Türkiye ürünlerinin sınırlı bir kısmını tedbir amaçlı geri çağırdı. Karar şirketten yapılan basın açıklamasıyla duyuruldu...

AÇKEN SEN SEN DEĞİLSİN PLASTİK DE YİYEBİLİRSİN
banner3

Mars Gıda açıklamada Türkiye'nin, Hollanda Veghel'deki fabrikasında üretilip Türkiye'de satışa sunulan Snickers 5'li Paket, Snickers 80 Gram ve Snickers Minis 206 Gram çikolataları arasından kısıtlı sayıda ürünü tedbir amaçlı olarak toplatma kararı aldığı belirtildi. Açıklamada geri çağırma işleminin yalnızca Hollanda'da üretilmiş olan aşağıdaki ürünleri kapsadığı, aşağıdaki TETT tarihini içermeyen, parti numarasına sahip olmayan veya Hollanda dışında üretilmiş olan ürünlerin bu durumdan etkilenmediği belirtildi. Tespit edilen cismin solunum yolunda açabileceği olası rahatsızlıklara mahal vermemek amacı ile böyle bir karar alındı.

MARS GIDA TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA:

Söz konusu etkilenme ihtimali, Türkiye’deki toplam ürünlerimiz arasında oldukça sınırlı bir ürün yelpazesini içermektedir ve yukarıda bahsi geçen ürünler arasında yalnızca Hollanda’da üretilenler açısından bir risk söz konusudur. Hollanda fabrikasında üretilen ve yukarıdaki TETT ile parti numarasına sahip ürünler dışında herhangi bir çikolata veya paketli ürünümüz bu durumdan etkilenmemiştir. Mars’ın başka bir fabrikada üretilmiş herhangi bir ürünün etkinlenmiş olması söz konusu değildir.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER