Açıkta Bulunan Sayaç ve Tesisatlar Korunmalı

SASKİ, etkili kar yağışı ile oluşabilecek don olaylarına karşı abonelerine sayaç ve su tesisatlarını korumaları yönünde uyarılarda bulundu.

Açıkta Bulunan Sayaç ve Tesisatlar Korunmalı
banner3


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi’nden yapılan açıklamada, “Şehir genelinde etkili olan kar yağışıyla düşen hava sıcaklıkları abonelerimizin açıkta bulunan sayaç ve su tesisatlarına zarar verebilir. Oluşabilecek don olaylarına karşı su tesisatları hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ya da yalıtım malzemesi kullanılarak izole edilmelidir.

Açıkta bulunan sayaçlar ise kumaş, izocam malzemesi ve ya boru kılıfı gibi parçalarla muhafaza altına alınmalı, muhafaza sandıkları da talaşla doldurulmalıdır. Donan sayaç ve su tesisatına ise hiçbir şekilde müdahale edilmemesi gerekmektedir. Açıkta bulunan sayaçlar için gerekli tedbirlerin alınmaması durumunda su sayaçları kullanılmaz hale gelebilir. Vatandaşlarımızın bu konuda mağduriyet yaşamamaları için su sayaç ve tesisatlarını hava şartlarına karşı uygun şekilde korumalarını tavsiye ediyoruz” denildi. 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER