Açık Kanal Sorununa Çözüm

Söğütlü’de yerleşim bölgeleri içerisinde kalan 600 metrelik açık kanal için betonarme geçişlerin inşa edildiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “İnşallah bu projemiz ile açık kanalların oluşturduğu çevre kirliliği ve koku sorununa kesin çözüm getirmiş olacağız” dedi.

Açık Kanal Sorununa Çözüm
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Söğütlü ilçesinde devam eden kanal çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yerleşim bölgesi içerisinde kalan açık kanallar için betonarme geçişlerin inşa edildiğini belirten Rüstem Keleş, “Şehrimizin gelecek nüfus projeksiyonu ve ihtiyaçları doğrultusunda altyapı yatırımlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu kapsamda Söğütlü ilçemizde de önemli bir çalışma gerçekleştiriyoruz. İlçemizin yerleşim bölgeleri arasında kalan açık kanallar için betonarme geçişler inşa ediyoruz” diye konuştu.

 

200 metre betonarme kanal inşa edildi

Çalışmaların önemli ölçüde tamamlandığını da açıklamalarına ekleyen SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Projelendirdiğimiz 600 metrelik betonarme kanalın 200 metresi tamamlandı. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah hayata geçirdiğimiz bu yatırımla açık kanalın oluşturduğu çevre kirliliği ve özellikle yaz aylarında yaşanan koku sorununa kesin çözüm getirmiş olacağız. Kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz yatırımımızın ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

  

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2015, 14:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER