Abhaz Derneğinden Fevzi Kılıç'a 'hayırlı olsun'

Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’a “hayırlı olsun” ziyaretimde bulundu.

Abhaz Derneğinden Fevzi Kılıç'a 'hayırlı olsun'
banner3

1800 üyesi bulunuyor, hedef ise 5000 üye
Sakarya’da 1800 üyesi bulunan ve Abhaz Diasporasının Başkenti olarak adlandırılan Sakarya’nın Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş, beraberindeki Genel Sekreter Zeynep Can ile Y.K. Üyeleri Ercan Başnuh, Kayhan Erdal Bağlan, Ahmet Zeki Arslan, Sevil Yılgın ve Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Aysun Hetsıa ile birlikte Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu. Ziyarette AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Erkut Aşoğlu ile Hüseyin Gürsoy’da hazır bulundu.

Abhaz kültürünün yaygınlaştırılması
Ziyarette; derneklerinin 1800 üyesi olduğunu ve yılsonuna kadar bu hedeflerinin 5000 üyeye ulaşmak olduğunu ifade eden Sakarya Abhaz Derneği Başkanı Oral Kobaş; Sakarya’da 40 tane Abhaz köyünün olduğunu söyledi. Sakarya’nın Abhaz Diasporasının başkenti olarak adlandırıldığını ifade eden Kobaş;  Sakarya’nın kültürel zenginliğine de dikkat çekerek, Abhaz kültürünün yaygınlaştırılması ve tanıtılması amacıyla kurulduğunu söyledi. AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç ise ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Abhaz Derneği yönetimine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2015, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER