banner28

7 bin Kişinin İstihdam Edileceği OSB Geliyor

Kaynarca’da 3 bin 150 dönüm üzerinde kurulması planlanan Doğu Marmara Makine İmalatçıları OSB için çalışmalar resmen start alıyor.

7 bin Kişinin İstihdam Edileceği OSB Geliyor
banner3

Büyükşehir Belediyesi OSB’nin kurulacağı alanda kamulaştırmaları yapacak. Kamulaştırmaların ardından ise altyapı inşaatına başlanacak.

ŞEHRİN 7.OSB’Sİ

Sakarya’nın 7.OSB’si için çalışmalar resmen start alıyor. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 27 Şubat’ta kuruluş protokolü imzalanan Kaynarca Doğu Marmara Makine İmalatçıları OSB resmen tüzel kişilik kazanmıştı. OSB’nin resmileşmesinin ardından plan ve harita çalışmaları tamamlanarak kamulaştırma sürecine geçildi. Bu kapsamda OSB’nin bulunduğu alanda ki mülkiyetler için istimlak düğmesine basıldı.

BÜYÜKŞEHİR KAMULAŞTIRACAK

Sakarya Makine İmalatçıları Birliği, SATSO ve Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hayata geçecek olan OSB’de kamulaştırmalara başlanması için görüşmeler tamamlandı. 14 Eylül’de toplanacak olan Büyükşehir Belediye Meclisinde, Belediye Başkanı ve encümenine kamulaştırmaların yapılabilmesi için meclis üyelerinden yetki istenecek. Yetki verilirse 3 bin 150 dönümlük alanda mülkiyeti vatandaşlarda ait olan arazilerde kamulaştırmalar yapılacak.

7 BİN KİŞİYE İŞ

Kaynarca İlçesi Güven Mahallesi Kirtler Mevkiinde 3 bin 150 dönüm alana kurulması planlanan Doğu Marmara Makina İmalatçıları İhtisas Organize Sanayi Bölgesi toplam 7 bin kişiye istihdam kapısı açacak. OSB’de ki kamulaştırma çalışmalarının tamamlanmasının ardından ise altyapı projesi ile kazma vurulacak. Makine imalatçılarının kümeleneceği OSB, Kaynarca ilçesinde Mobilya İhtisas’ın ardından 2 OSB’si olacak.

 

Kaynak : SAKARYAHALK

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER