65 Yaş Üstüne Düzenleme ..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek sürekli gündeme 'sorun' olarak gelen 60 yaş üstü vatandaşların ücretsiz seyehatleri konusunda açıklama yaptı.

65 Yaş Üstüne Düzenleme ..
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, sosyal medya 'dan bir açıklama yaparak 'altmış beş yaş üzeri vatandaşların, gazilerin, şehit yakınları ve engellilerin ücretsiz seyahat sorununun çözüldüğünü müjdeledi.

 

Yapılan açıklamada, ücretsiz seyahatten dolayı mağdur olan özel halk otobüslerine aylık gelir desteği ödemesi yapılacağı bildirildi.

O AÇIKLAMA ŞÖYLE

   Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hazırlanan ve TBMM tarafından kabul edilen yasal düzenleme kapsamında, altmış beş yaş üzeri vatandaşlarımız, gazilerimiz, şehit yakınlarımız ve engellilerimiz şehir içi ulaşımdan ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

   Belediyelerimizle birlikte özel halk otobüsleri de bu hizmeti vatandaşlarımıza vermektedir. Özel halk otobüsü işletmecilerimizin bu hizmeti verirken karşılaştıkları sorunların giderilmesi amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından yeni bir düzenleme hazırlanmıştır.

  Bu düzenlemeye göre özel şahıs veya şirketlere ait olup belediyeler tarafından şehir içi toplu taşıma hizmeti vermekle yetkilendirilen her bir özel halk otobüsü için bunların işletmecilerine, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ilgili belediyeler aracılığıyla her ay gelir desteği ödemesi yapılacaktır. Söz konusu aylık gelir desteği ödemesi ile ilgili esas ve usuller, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı tarafından müştereken belirlenecektir.

   Söz konusu kanuni düzenlemenin Türkiye Büyük Millet Meclisine sunularak en kısa sürede yürürlüğe girmesi konusunda tüm hazırlıklar tamamlanmıştır.

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2014, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER