6 SUÇ MAKİNESİ SAKARYA'DA YAKALANDI! 2'Sİ TUTUKLANDI

Sakarya başta olmak üzere 15 ilde 1 milyon TL’lik telefon dolandırıcılığı yapan 6 şahıs, Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce yapılan operasyon ile yakalandı. 

6 SUÇ MAKİNESİ SAKARYA'DA YAKALANDI! 2'Sİ TUTUKLANDI
banner3

Edinilen bilgilere göre, Sakarya merkezli yaklaşık 15 ilde hesabında yüklü miktarda para bulunan vatandaşları arayarak ‘sağlık sigorta priminizi ödemediğinizden kaynaklı hakkınızda 5 bin TL’lik icra takibi başladığını, eğer hesaba bin 360 TL ödenmesi takdirde borçların silineceği ve icranın kalkacağını’ söyleyen telefon dolandırıcıları bu yöntemle 1 milyon TL’lik vurgun yaptı. Yapılan şikayetler sonrasında olayı derinlemesine araştıran Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıları bir buçuk ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Takip sonucu şahısların O.G., E.U., D.C.Ç., G.M., H.K. ve M.E. olduğu tespit edildi. 
Polis ekipleri Sakarya’da 4 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonlar sonucu dolandırıcılık suçundan çok sayıda kayıtları olan 6 şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli şahısların evlerinde yapılan aramada; çok sayıda sim kartı, cep telefonu, banka kartı ve hard disk ele geçirildi. 6 şahsın emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

6 KİŞİDEN 4'Ü ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Sakarya başta olmak üzere 15 ilde 1 milyon TL’lik telefon dolandırıcılığı yapan 6 şahıstan 4’ü adliyeye sevk edildi. 
Edinilen bilgilere göre, Sakarya merkezli yaklaşık 15 ilde hesabında yüklü miktarda para bulunan vatandaşları arayarak ‘Sağlık sigorta priminizi ödemediğinizden kaynaklı hakkınızda 5 bin TL’lik icra takibi başladığını, eğer hesaba bin 360 TL ödenmesi takdirde borçların silineceği ve icranın kalkacağını’ söyleyen telefon dolandırıcıları bu yöntemle 1 milyon TL’lik vurgun yaptı. Yapılan şikayetler sonrasında olayı derinlemesine araştıran Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıları bir buçuk ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Takip sonucu olayı gerçekleştirdiği iddia edilen 6 şüpheli yapılan operasyon sonrası yakalanarak gözaltına alındı. 
Gözaltına alınan 6 şüpheliden 4’ü emniyetteki işlemlerinin ardından alınan sağlık raporu sonrası adliyeye sevk edildi. 

2'Sİ TUTUKLANDI

Sakarya başta olmak üzere 15 ilde 1 milyon TL’lik telefon dolandırıcılığı yapan ve adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 2'si tutuklandı. 
Sakarya başta olmak üzere 15 ilde hesabında yüklü miktarda para bulunan vatandaşları arayarak ‘Sağlık sigorta priminizi ödemediğinizden kaynaklı hakkınızda 5 bin TL’lik icra takibi başladı. Hesaba bin 360 TL ödendiği takdirde borçlarınız silinecek ve icra kalkacak’ diyen telefon dolandırıcıları, bu yöntemle 1 milyon TL’lik vurgun yaptı. Yapılan şikayetler üzerine olayı derinlemesine araştıran Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dolandırıcıları bir buçuk ay boyunca teknik ve fiziki takibe aldı. Takibin ardından olayı gerçekleştirdiği iddia edilen 6 şüpheli, yapılan operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Burada hakim karşısına çıkan şüphelilerden O.G. ve E.Ü. tutuklanarak cezaevine gönderildi. D.C.Ç. ve G.M. isimli 2 şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulanırken, M.E. ve H.K. isimli diğer 2 şüpheli serbest bırakıldı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER