banner28

4 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI ! SÖZLEŞME İMZALANDI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya’da 4 bin kişiye istihdam sağlayacak işbirliği sözleşmesi imza törenine katıldı. Soylu, OECD ülkelerinin istihdam kaybı yaşadığı yıllarda, Türkiye’de 6.6 milyon insanın iş bulduğunu söyledi.

4 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI ! SÖZLEŞME İMZALANDI
banner3

Toyota Otomotiv Sanayi A.Ş., Toyota Boshoku Türkiye A.Ş., Yazaki Kuzuluk A.Ş. ve İŞKUR arasında 4 bin kişiye istihdam sağlayacak işbirliği sözleşmesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla imzalandı.

5 AYLIK İŞBAŞI EĞİTİMİN ARDINDAN İŞE ALINACAKLAR
İşverenlere örnek teşkil edecek UMEM Projesi ile otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu işgücü, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Meslek Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezleri’nde yetiştirilecek. Kurs süresince eğitici ücretleri ile temrin malzeme bedelleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Eğitim sonrası kursiyerler 5 ay süreyle işbaşı eğitim programına tabi tutulduktan sonra işe alınmaları sağlanacak.

“KALİTELİ ARAÇLAR KALİTELİ İNSANLARLA ÜRETİLEBİLİR”
Toyota Otomotiv Sanayi CEO’su Hiroshi Kato, “Başarının esas dayanağı kaliteli iş gücüdür. Kaliteli araçlar ancak kaliteli insanlarla üretilebilir. Biz 3 firma olarak üstün kalite hizmetlerimizi bu bölgenin yetkin, işine bağlı ve kalifiye işgücü sayesinde gerçekleştirebilmekteyiz” dedi.

ÜSTÜN’DEN YERLİ OTOMOBİL VURGUSU
Toyota fabrikasının Sakarya’da bir altyapı ve kültür oluşturduğuna dikkat çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, “İşte yerli otomobile de talip olan yine bu şehirdir. Nitelikli iş gücü, coğrafi üstünlüğü ve imkanlarla Sakarya inşallah yerli otomobil yatırımını da alacaktır” diye konuştu.

“BİR SOFRANIN AİLE İLE BÜTÜNLEŞMESİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR”
Türkiye’nin acı tecrübeler yaşayarak bu durumlara geldiğini ifade eden Bakan Soylu, “4 bin rakamı bizim için önemli bir rakamdır. Memleketimiz için, insanlarımız için bir rakamı da önemlidir. Bir iş kapısı, bir sofranın aile ile bütünleşmesi bizim için önemlidir. Geleneğimiz, göreneğimiz için önemlidir” dedi.

“2002 YILINDAN BUGÜNE TÜRKİYE’YE GELEN YATIRIM 150 MİLYAR DOLARA ULAŞMIŞTIR”
Türkiye’de gelinen noktayı rakamlarla açıklayan Soylu, “Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan 2002 yılına kadar Türkiye’ye gelen uluslar arası doğrudan yatırım miktarı sadece 15 milyar dolardır. 2002 yılından bugüne kadar Türkiye’ye gelen toplam yatırım miktarı 150 milyar dolara ulaşmıştır. Bu bizim attığımız adımların ne kadar isabetli olduğunu, Türkiye’nin hangi noktaya gittiği ve nasıl bir süreç içerisinde olduğunun en temel ifadesidir” şeklinde konuştu.

“2007 İLE 2015 ARASINDA 6.6 MİLYON İNSAN İŞ BULDU”
2007 yılı ile 2015 yılları arasında özellikle OECD ülkelerinde 11 milyonun üzerinde istihdam kaybı yaşandığının altını çizen Soylu, “2007 ile 2015 arasında benim ülkem 6.6 milyon insana iş bulmuştur. Bu bizim ortaya koymuş olduğumuz politikaların ne kadar doğru olduğunun en bariz delillerinden biridir” ifadelerini kullandı.
Programın sonunda Bakan Soylu, Toyota Otomotiv Sanayi CEO’su Hiroshi Kato, Toyota Boshoku Türkiye Başkanı Halim Turhan ve Yazaki Kuzuluk Genel Müdürü Alper Yıldızdaş ile işbirliği sözleşmesine imza attı.

paykasa satın al - paykasa - bets10 giriş - astropay al - poker oyna - süperbahis giriş - klas poker - bets10 poker - astropay - paykasa al
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2016, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER