222 Sanıklı FETÖ Davası 15 Ağustos'a Ertelendi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin 86'sı tutuklu, 222 sanığın yargılanmasına devam edildi.

222 Sanıklı FETÖ Davası 15 Ağustos'a Ertelendi
banner3

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel hazırlanan Ferizli Spor Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kaydedilen duruşmada, karar öncesinde sanıklara son sözleri soruldu. 

Aralarında davanın bir numaralı sanığı meslekten ihraç edilen 1. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili Piyade Kurmay Albay Uğur Coşkun, eski Kurmay Albay Bahri Gürhan, eski Sakarya İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay İlhan Aysan ve eski Albay Ahmet Uzer'in de bulunduğu 86 tutuklu sanık, suçsuz olduklarını ve haklarında beraat kararı verilmesini talep etti. 

Ayrıca sanıklardan Uğur Coşkun, Ahmet Uzer ve İlhan Aysan, yargılama safhasında misafir tutuklu olarak kaldıkları Ferizli L Tipi Cezaevi'nden, kendi kaldıkları cezaevlerine gitmeyi ve karar duruşmasına SEGBİS ile bağlanmayı istedi.  

Talebi kabul eden mahkeme heyeti, Coşkun'un Düzce T Tipi Cezaevine, Ahmet Uzer'in Kandıra T Tipi Cezaevine, İlhan Aysan'ın ise Bolu T Tipi Cezaevine gönderilmesine ve kararın açıklanacağı duruşmaya SEGBİS aracılığıyla bağlanmalarına karar verdi. 

Mahkeme heyeti, kararı açıklamak üzere duruşmayı 15 Ağustos'a erteledi.     

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2018, 17:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER