2015 Yılı Kutlu Doğum Programları

SAKARYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK 2015 YILI KUTLU DOĞUM PROGRAMLARI;

2015 Yılı Kutlu Doğum Programları
banner3

1-  14 Nisan Salı Günü Saat 14.00’da AKM’nin Önünde Kutlu Doğum Açılış Programı – Kutlu Doğum Kan Bağışı Kampanyası, Gül Takdimi, Mehter Gösterisi

2-  İl Müftülüğümüzce 4 Merkez İlçemizde Toplam 22 Okulda Vaizlerimiz, Uzmanlarımız, Müdürlerimiz, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlilerimiz Tarafından Sevgili Peygamberimiz (Sas) Konulu Kutlu Doğum Öğrenci Buluşmaları Gerçekleştirilecektir.

3-  15 Nisan Çarşamba Günü Saat: 15.00’da SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde Kutlu Doğum Kampüs Programı (SAÜ İlahiyat Fak. ile Ortaklaşa Gerçekleştirilecek Bu Programda SAÜ İlahiyat Fak. Öğr. Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah İnce Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı Konuşması, Naatlar, SAÜ Arş. Gör. Tahir Çağman Yönetiminde Tasavvuf Musikisi Konseri, Gül Takdimi, İkram)

4-  16 Nisan Perşembe Günü Saat: 21.00’da Kanal54 Televizyonunda ‘Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı’ Konulu Kutlu Doğum Canlı Yayın Programı Gerçekleştirilecektir.

5-  17 Nisan Cuma Saat: 12.00’da Orhan Camii’nde Kutlu Doğum Kur’an Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif Programı (Okunan Hatm-i Şeriflerin Duası da Cuma Namazından Önce Yapılacaktır.)

6-  20 Nisan Pazartesi Saat: 14.00’da Serdivan’daki Sakarya Kapalı Spor Salonu’nda Kutlu Doğum Final Programı (Ana Program) – Grup 571 Konseri, Recep Demirkaynak Stand-up Gösterisi, Dini Bilgiler Yarışması Ödüllerinin Verilmesi, Kutlu Doğum Aşı İkramı, Kitap ve Gül Takdimi

7-  Cezaevi Kutlu Doğum Özel Programları (Sakarya L Tipi Cezaevi ve Geyve Yarıaçık Cezaevi’nde Vaiz, Uzman ve Din Görevlilerimiz Tarafından İcra Edilecektir.)

8-  Kutlu Doğum Ziyaretleri: İl Müftülüğümüzce Oluşturulan Ekipler Tarafından Bu Ziyaretler Gerçekleştirilecektir. İlimiz Genelindeki Hastanelerde Yatan Hastalar, Huzurevinde Kalan Yaşlılar, Şehit ve Gazi Yakınları, Sevgi Evleri ve Yetiştirme Yurtlarında Kalan Çocuklar, Yetim ve Öksüz Aileleri Ziyaret Edilecektir.

9-  Sakarya Genelinde Tüm İlçelerimizde: Kutlu Doğum Konferans Programları, Kutlu Doğum Kur’an Ziyafeti Programları, Gül ve Kitap Takdimleri, Tasavvuf Musikisi Konserleri, Kutlu Doğum Tiyatro Gösterileri, Bayanlara Yönelik Kutlu Doğum Özel Programları, Çocuklara Özel Kutlu Doğum Etkinlikleri, Kan Bağışı Kampanyaları, Kutlu Doğum Aşı İkramları, Hatim Okumaları ve Dua Programları, Okullarda Öğrencilere Yönelik Programlar, Kutsal Emanetler Sergileri, Toplumun Tüm Kesimlerine Yönelik Ziyaretler Yapılacaktır.

10-  2015 Yılı Kutlu Doğum Etkinlikleri Kapsamında İlimiz Genelinde Konferans Verecek Konuşmacılar: Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu,  Prof. Dr. Ömer Faruk Harman, Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, Dr. Şükrü Şirin, Bilecik Müftüsü Necati Akkuş, Araştırmacı - Yazar Ragıp Güzel gibi Alanında Mütehassıs Önemli İsimler Konferans Vereceklerdir.

 

Hayru'l Beser olan Son Peygamber (Sas)’in örnekliğinde sevgi, saygı ve merhamete dayalı bir yaşam dileğiyle Kutlu Doğum Haftanızı tebrik ederiz.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER