2 Günde 2 Operasyon

Sakarya Emniyet Müdürlüğü iki kaçakçılık çetesini daha çökertti. Gümrük kaçağı sigara satışı yapan bir çeteyi ve İstanbuldan Hendek'e silah getirilerek kaçakçılık yapıldığı bilgisine ulaşan kaçakçılık ve organize suçlar ile mücadele ekipleri ulaştığı bilgi dahilinde yaptığı operasyonlar ile kaçakçıları suç üstü yakaladı.

2 Günde 2 Operasyon
banner3

1.Operasyon

Sakarya Emniyet Müdürlüğü  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri  aldığı ihbar üzerine operasyon başlattı.

Sınır illerinden temin edilen kaçak sigaraların, büfe ve işyerlerine satılmak üzere getirildiği,  belirli yerlerde depolandığı ve buradan büfe, işyeri ve kaçak sigara ticareti yapan şahıslara satılarak rant elde edildiği, ayrıca devletin bu yolla zarara uğratıldığı bilgilerini değerlendiren ekipler 12/04/2015 günü 34 …… Plaka sayılı çekici ile gümrük kaçağı sigara getirileceği bilgisine ulaştı.

Operasyon başlatan ekipler Dörtyol Sanayi yan yolda aracı tespit ederek kaçak mallara el koydu.

Araç içerisinde değişik markalarda 34.680 gümrük kaçağı sigara ekipler tarafından şubeye götürüldü.

Şüpheliler Y.Ç. (26), İ.D. (35) ve T.U. (40) 5607 sayılı Kaçakçılık ile Mücadele Kanununa Muhalefet Suçundan işlem yapılarak adli mercilere intikal ettirildi.

2. Operasyon

İstanbul ilinden gelerek Hendek ilçesine getirilen ve burada pazarlanan silahların ihbarını alan Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri, 11/04/2015 günü yaptığı operasyon ile  M.Y. (30) ve Y.D.(27) isimli şahıslardan değişik çap ve markalarda Ruhsatsız 3 adet Tabanca ve 7 adet dolu fişek ele geçirdi.

Yakalanan şahıslara 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan işlem yapılarak adli mercilere sevk edildi

 M.D.(30) isimli şahıs TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.

Sakarya Emniyet Müdürlüğü iki operasyonu daha suçluluları ve kaçak malları yakalayarak sonuçlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2015, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER