170 Yıldır Hizmet

Emniyet ve Polis teşkilatının 170’inci kuruluş yıl dönümü kutlamaları Şehit Üsteğmen İbrahim Abonoz Konferans salonunda gerçekleşti.

170 Yıldır Hizmet
banner3

Katılım yoğunluğu

Törene Karasu Kaymakamı Şafak Gürçam, Karasu  Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu , Karasu Garnizon Komutanı Yüzbaşı Bahadır Helli, Cumhuriyet Baş Savcısı Sedat Kaşıgüzel , Karasu İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır, Karasu Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Sakarya 2. Sıra Milletvekili Adayı Hüseyin Avni Şahin, Muhtarlar Derneği Başkanı İsmail Hakkı Topaloğlu, Pazaryeri Başkanı Hüseyin Eminoğlu, Ziraat Odası Başkanı Selami Arık, Tarım Kredi Başkanı İbrahim Menteşe, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalık, Karasu Müftüsü Hüseyin İlbay, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İlyas Balcı, Karasu MHP İlçe Başkanı Ekrem Yiğit Polis Memurları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemi

Komiser Ahmet Türk Günün anlam ve önemini yaptığı konuşmasında “Kurulduğu günden bu güne, ülkemizde huzur ve güvenliği sağlamayı, vatandaşın canını, malını ve namusunu korumayı, devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı amansız şekilde mücadele etmeyi kendisine görev edinen, Türk Polis Teşkilatının 170.yıldönümünü Karasu’da sizlerle kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Türk Polis Teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve Kanunların, kendisine verdiği yetki ile cesaret ve fedakârlıkla, gece gündüz demeden görevini yapmaktadır. Vatanımızın her bir köşesinde devletimizin bekası, milletin huzur ve güvenliği için ay yıldızlı bayrağımız üzerine ant içilen kutsal yemine bağlı kalarak, gerektiğinde canını feda etmekten çekinmemektir. Ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkılması için geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de hiçbir özveriden kaçınmamaktır, Cumhuriyetimizin ve hukuk devleti ilkelerinin kalkanı olma bilinci ile demokratik değerlere saygılı olarak hizmetimizi sürdüreceğiz. Devletimizin ve milletimizin bekası uğruna hayatlarını feda eden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, geride kalanları şükranla selamlıyorum. “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır”dedi.

170 yıldır hizmet

Karasu İlçe Emniyet Müdürü Sefer Serdar Çakır anlatımında “170 yıldır vatandaşımızın hizmetinde olan emniyet teşkilatımızın bu anlamlı gününde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ile halkın can, mal ve asayiş güvenliği uğrunda hayatlarını feda eden, hatıralarını her zaman kalbimizde taşıdığımız şehitlerimizi rahmetle, Cumhuriyetimizin kurucusu başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ile kahraman gazilerimizi, emekli, dul ve yetimlerimizi minnetle anar, tüm mesai ve silah arkadaşlarıma ve onların aile fertlerine sağlık ve esenlikler diliyorum”dedi.

Seymen folklor gurubu hayran bıraktı

Konferans salonunda Ankaradan getirilen Seymen folklor gurubu gösterilerini yaparken Polis haftası dolayısı ile okullarda düzenlenen Şiir Resim ve Kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere hediyeler verildi. Program sonrası İlçe bazında hizmet veren Mobese odasının açılışını yapmak üzere Belediye hizmet binasında bulunan Şehrin güvenliğini tamamlayan kamera odası protokol tarafından açıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER