banner28

141 Özel Okul Öğrencisi Yemekten Zehirlendi!

Sakarya'da faaliyet gösteren bir özel okulda okuyan öğrenciler okulda yedikleri yemekten zehirlendi. Okul çıkışından sonra başlayan mide bulantısı şikayetiyle hastanelere başvuran öğrenci sayısı 141.

141 Özel Okul Öğrencisi Yemekten Zehirlendi!
banner3

Edinilen bilgilere göre, Sakarya’da faaliyet gösteren bir özel okulda yemek yiyen çok sayıda öğrenci, akşam saatlerinde mide bulantısı, kusma ve ağrı şikayetleriyle aileleri tarafından Sakarya Eğitim ve Araştırma, Yenikent Devlet ve ToyotaSa Acil ve İlkyardım hastanelere getirilmeye başladı.
Dün akşam saatlerinde hastaneye başvuran öğrencilerin toplam sayısı 141 olduğu belirtildi. Hastanede tedavisi tamamlanan öğrenciler evlerine gönderilirken, 26'sının tedavisi sürdüğü belirtildi. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle yemek ve su numuneleri alındığı belirtildi.

Okul idarecilere ailelere gönderdiği mesajda;

Sayın Velimiz,

Bazı çocuklarımızda bu akşam itibari ile mide bulantısı, kusma, ishal şikayetleri olduğu tespit edilmiştir. Toplam tespit ettiğimiz öğrenci sayısı 17dir ve hafif bir tablo şeklinde izlenmektedir. 

Şikayetler genelde kusma şeklinde olup gıda sebebi ile olabileceği düşünülmekte olup Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü ve Tarım İl Müdürlüğü ile gerekli iletişimlerde bulunarak süreci yakından takip etmekteyiz.

Sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz, sizler de herhangi bir sorunda bizlerle iletişime geçebilirsiniz." dedi.

SAYI ÇOK DAHA FAZLA OLABİLİR!

Öte yandan Medyarota editörünün edindiği bilgilere göre hastaneye başvuran 1421 öğrencinin yanısıra bir çok öğrencinin daha olduğu öğrenildi. Olayın normal bir bulantı rahatsızlığı olduğunu düşünen ve hafif etki yaşayan bir çok öğrencinin evlerinde istirahat ettiği de gelen bilgiler arasında. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 11:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahin velisi
Şahin velisi - 1 hafta Önce

yıllık 25 bin almayı biliyorlar öglen yemeğinde nugget veriyorlar.

SIRADAKİ HABER