13 Mahalleye Daha Bol Su

Serdivan Esentepe Bölgesi'ndeki mahalleleri ilgilendiren içmesuyu projesinde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği açıklayan Başkan Toçoğlu, “Yaklaşık 2,5 Milyon TL'lik yatırımla 13 Mahallemize daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştırıyoruz” dedi.

13 Mahalleye Daha Bol Su
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Serdivan Esentepe Bölgesi'ndeki 13 mahalleye Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi'nden su ulaştıracak içmesuyu hattı ve terfi merkezinde çalışmaların aralıksız devam ettiğini açıkladı. Başkan Toçoğlu, “Esentepe, Aşağıdereköy, Çubuklu, Dağyoncalı, Yukarıdereköy, Kazımpaşa, Selahiye, Kuruçeşme, Mahmudiye, Yeşilköy, Beşevler, Meşeli ve Kızılcıklı Mahalleleri'ne daha bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştırıyoruz. İsale hattı ve terfi merkezi yapımını içeren projemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor” diye konuştu.

Yaklaşık 11 kilometre içmesuyu hattı

İçmesuyu terfi merkezi yapım çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu, isale hattında da çalışmaların başladığını belirten Toçoğlu, “Kazımpaşa'da bulunan içmesuyu deposuna su ulaştıracak terfi merkezinde çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Ekiplerimiz aynı zamanda bölgede inşa edilecek yaklaşık 11 kilometrelik içmesuyu hattının çalışmalarına da başladı. Yaklaşık 2,5 Milyon TL'lik yatırımımızı kısa süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Şehrimize ve bölgede yaşayan hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2015, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER