• Reklam
  • Reklam
GÖKDEMİR BAŞVURULARI İNCELEDİ
Reklam

GÖKDEMİR BAŞVURULARI İNCELEDİ

Hak-İş İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, taşerona geçiş işlemlerini yerinde inceledi.

10 Ocak 2018 - 19:28 - Güncelleme: 10 Ocak 2018 - 21:47
Reklam

Yılbaşından itibaren başlayan kadroya geçiş başvuruların son durumunu yakından takip eden Gökdemir, sırasıyla Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi(SEAH), Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti. Kurumların başvuru dilekçelerini kabul eden birimlerle görüşen Mesut Gökdemir, işlemlerle ilgili bilgi aldı.

 

Yaptığı ziyaretler sonrası konuşan Başkan Gökdemir, “Taşeron işçilerin kadroya geçeceği yeni uygulama başvurularının devam ettiği hastanemizi, SASKİ ve Büyükşehir Belediyemizi ziyaret ettik. Şuan tüm kurumlarda yoğun bir çalışma gerçekleştiriliyor. Sendikamız adına tüm çalışan arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. Kadroya girecek olan çalışma arkadaşlarımızı da tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

"Herkesin Kapsam İçine Alınması İçin Talebimiz Var"

Taşerona kadroda kapsam dışı kalanlarla ilgili de konuşan Mesut Gökdemir, başvuruların tüm işçilerden alındığını belirterek, "Başvuruları aldıktan sonra komisyon, kanun hükmünde kararname ve yönetmelik gereği kişilere kapsam içinde ve kapsam dışında kalanlara resmi yazı gönderecek. Bizim de Hak-İş Konfederasyonu olarak talebimiz, gayretimiz arkadaşların hepsini kapsamasıdır. Ama çıkan kararnameye göre bazı iş yerlerinin ve özellikle iş ihalesinde olanlarını kapsamayacak gibi görünüyor. Onların da kapsam içine alınması için konfederasyon olarak gayretimiz var." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Çocukluğumuzun Oyunlarını Şimdinin Çocukları da Oynuyor!
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu
Yeni Rektör Prof. Dr Savaşan Oldu