SAÜ Kampüs’te Bir Gezinti

Şehrin hareketliliğinin, nüfusunun, dinamik yapısının en önemli etkenlerinin başında gelen Sakarya Üniversitesi, kampüsü ile göz dolduran üniversitelerden. Özellikle Anadolu’nun en büyük kampüsü olma özelliğini taşına SAÜ; göl manzarası ve ormanların içindeki doğal görünümü ile öğrencileri memnun ediyor.

SAÜ Kampüs’te Bir Gezinti
banner3

Eğitimin en güzel halinin güzel bir kampüs içinde olacağını bildiğimizden, sizler için SAÜ’yü gezdik. İşte fakülteleri, yemekhaneleri, kantinleri kafeleri ve doğal alanları ile SAÜ Kampüs…

Fakülteler

1970 yılında temelleri atılan Sakarya Üniversitesi; eski ve köklü bir üniversite olduğundan bazı binaları yıpranmış durumda. Ancak yeni yapılan fakülteler ile gelişen SAÜ, fakülteleri içerisindeki kütüphaneleri, modern derslikleri ile öğrencilere kalite vadediyor.

Kafeler

Merkez alanında bulunan kafeleri, restoran ve büfeleri ile ders aralarında öğrencilerin rahatça vakit geçirebileceği alanlara sahip. Merkez kısmında bulunan ATM’leri, bankaları, postane, kuaförü ile öğrenciler için tüm ihtiyaçlara cevap veriyor.

Doğal Alanlar

Sakarya Üniversitesi içerisinde bulunan doğal alanlar işe bir sürü sanatsal fotoğraf çekebileceğiniz, arkadaşlarınızla piknik yapabileceğiniz, top oynayıp keyifli vakit geçirebileceğiniz bir kampüs.

SAÜ’ye Dair

SAÜ’ye Dair
Sakarya Üniversitesi 1970 yılında kurduğu Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu ile, üniversite olma yolunda atılan ilk adımı gerçekleştirmiştir. 1971 yılında ise Devlet Mimarlık ve Mühendislik akademisine dönüşerek, 1982-1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesine bağlı bir fakülte olarak eğitimine devam etmiş ve 3 Temmuz 1992 yılında Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

Özellikle 1990 yılından sonra kurulan üniversitelere ön ayak olan Sakarya Üniversitesi, daima çalışmaları, geniş imkanları, laboratuvar, internet alt yapısı ve bilişim sektöründeki atılımlarıyla birçok üniversite için örnek teşkil etmektedir. EFQM Mükemmellik Yetkinlik Seviyesi Kalite Belgesine sahip olan ilk ve tek devlet üniversitesi olma ünvanına sahip Sakarya Üniversitesi akademik ve teknik altyapısıyla yıldan yıla daha çok büyüyen ve gelişen hatrı sayılır devlet üniversiteleri arasında yerini alır.

Sakarya Üniversitesi dünya standartlarında eğitim veren bir üniversite olup, tecrübeli akademik kadrosu ile kazandırdığı bilgi ve kültürü, öğrencilerine aktararak, yeni neslin bilgi birikimine hitap eder ve onların ahlaklı ve bilgi sahibi, kültürlü birer birey olmalarını amaçlar. Sakarya Üniversitesinin öğrenci yetiştirirken üstlendiği misyon ise

Sakarya Üniversitesi bünyesinde 6 Enstitü, 17 Fakülte, 3 Yüksekokul, Devlet Konservatuvarı ve 16 Meslek Yüksek okul ile ön lisans, lisans ve lisansüstü düzeylerinde eğitim verilmektedir. Ayrıca Sakarya Üniversitesinin uzaktan eğitim fırsatlarıyla öğrenciler, Yüksek Lisans Programları, Karma Eğitim Lisans Programları, Önlisans Programları ve Sertifika Programları ile gelişimlerini sürdürmeye devam etmektedirler. Bununla beraber Çift Ana Dal (ÇAP) ve Yan Dal imkanları ile öğrencilere istedikleri akademik kariyeri sunuyor. 105 adet öğrenci topluluğu ile tüm SAÜ lü öğrencilere kucak açan Sakarya Üniversitesi sosyal açıdan da üstünlüğünü ön plana çıkarıyor. Bünyesinde barındırdığı 1526 adet Yabancı uyruklu öğrencisi ile uluslararası global bir üniversite olmayı başaran SAKARYA ÜNİVERSİTESİNDE Uluslararası Değişim Programları, Erasmus, Farabi ve Mevlana programlarıyla öğrencilerin çok yönlü gelişimine fırsat sunuyor. Toplam 4.410.199 Bilgi Kaynağı, 7/24 açık toplam 10.221 m2 ye sahip kütüphaneleri ile öğrencilere ders çalışmak için geniş imkanlar sunuyor. Sürekli düzenlenen Konferans, Sempozyum ve Panelleri ile öğrencilerin akademik gelişimlerine katkıda bulunan Sakarya Üniversitesi, Konserler, Sergiler ve Etkinlikler ile de öğrencilerin sosyalleşme ve kaynaşma gücünün gelişimine yardımcı olup, sosyal ve bilgili bireyler yetiştirmeyi hedefliyor. Açık ve kapalı Spor tesisleri ve Sportif faaliyetleri ile bu alanda kendisini geliştirmek isteyen öğrencilere ön ayak olan Sakarya Üniversitesi 446 yatak kapasiteli SAÜ Esentepe Öğrenci Yurdu ile de öğrencilerin barınma ihtiyacına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Sakarya Üniversitesi sizlere Huzurlu, Güvenli ve Konforlu bir öğrencilik hayatı sunuyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 11:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER