GENÇLİĞE YAPILAN YATIRIM ÜLKE GELECEĞİNE YAPILAN YATIRIMDIR.

Değerli okurlarım;

"Kim var! " diye seslenilince, sağına ve soluna bakınmadan, fert fert "ben varım! " cevabını veren, her ferdi "benim olmadığım yerde kimse yoktur! " duygusuna sahip bir dava ahlâkını pırıldatıcı bir gençlik...

Can taşıma liyakatini, canların canı uğrunda can vermeyi cana minnet sayacak kadar gözü kara ve o nispette strateji ve taktik sahibi bir gençlik...

Büyük bir tasavvuf adamının benzetişiyle, zifiri karanlıkta ak sütün içindeki ak kılı fark edecek kadar gözü keskin bir gençlik...

Necip Fazıl Kısakürek

Üstadın söylediği gibi dava sahibi, strateji sahibi, cana can veren için, çekinmeden canını veren ve gözü kara bir gençlik…

Medeniyet değerlerimizle donanmış, haklının hakkını verebilen, Hak yolunda mücadele eden, şuurlu ve dindar bir gençlik,,,

Hepimizin özlemi değil mi?

Son dönemde çalışmaya başlayan gençlik hareketleri bu amaca hizmet etmek için yoğun bir çaba sarf etmekte.

En son olarak 5 Mayıs’ta Genç Memur Sen ve Eğitim Bir Sen’in düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında düzenlenen ödül törenine katıldım. Geçen senede yapılarak geleneksel hale getirilmeye çalışılan Projenin içeriği şöyle;

İlimizin tüm ilçelerindeki liselerden öğrenciler belirlenip onlara rehberlik edecek öğretmenler aracılığıyla Şubat ayından itibaren birbirinden değerli üç ayrı eser okutularak kitapla ilgili izlenimleri kompozisyon halinde öğrenciler tarafından yazılıyor. Kitaplarla ilgili en güzel kompozisyonu yazan öğrencilere Eğitim Bir Sen Sakarya 1 Nolu Şubesi olarak teşvik edici ödüller dağıtılıyor.

Öğrenciler, Öğretmenler, Veliler ve Sendika bu yaptıkları değerli çalışmadan dolayı mutlu ve gururlu. Çünkü toplumumuzu eski kodlarına geri döndürmek ve medeniyet değerlerimizle donatılmış bir gençliğin yetişmesi için güzel bir çalışmanın altına imza atıyorlar.

Böyle güzel çalışmaların sayısının arttırılması şarttır…

Bu arada bir şey çok dikkatimi çekti…

Her türlü programda boy gösteren hatta fotoğraf karesine giren İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Fazilet Durmuş hanımefendi böyle güzel ve değerli bir projenin paydaşı olmamış üstelik programa da katılmamıştır.

Geleceğin inşasında birincil rol sahibi Milli Eğitimin böyle bir projenin paydaşı olmamasını anlamak mümkün değildir…

Sayın Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği “ Dindar Nesil Yetiştireceğiz” parolasına ulaşmak için en çok enerjiyi harcaması gereken Milli Eğitim Bakanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri değil midir?

Bizi biz yapan değerlere ülkemizdeki her ferdin ulaşabilmesi için yapılan tüm projelere maddi ve manevi destek vermesi gerekmez mi bu kurumların?

En korkuncu da, inşallah köstek olmuyorlardır!!!

Çünkü zaman zaman Gençlik yapılanmalarından bazı serzenişler işitmekteyim.

Gerçi söylentilere göre Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023 Vizyonu “Gençlik Aşısı” projesinin başına GEZİ sempatizanı birinin getirildiği ayyuka çıktı.

Bu ne lahana bu ne perhiz dediğinizi duyar gibiyim…

Herkesin lafa geldiğinde öve öve bitiremediği ülkemizin lideri olarak kabul ettiği Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan “Dindar Nesil” diyor Sakarya İl Milli Eğitim; Gezici Nesil!!!

Tuhaf değil mi?

Kıymetli okurlarım;

Güçlü bir toplum olmanın en önemli yolu Gençliği iyi eğitmekten geçmekte. Bu uğurda her türlü adım atılmalı, hiçbir masraftan kaçınılmamalı ve yapılan yatırımın geleceğimize olan yatırım olduğu unutulmamalıdır.

Projeler üretilmeli, üretilen değerli projeler desteklenmeli ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınılmamalıdır.

Bunu fotoğraf karelerine girip piar yapmak isteyenlerle değil, gerçek gönül ve dava adamlarıyla yapmalı.Kaybedilen yıllar hızlıca telafi edilmelidir.

Güzel bir Atasözümüz der ki;

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN!..

YORUM EKLE