Zincir Market İndirimlerine Güvenmeyin

Sakarya Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akdardağan, ekonomik olarak zor günler geçiren vatandaşın yanında duran bakkal esnafına teşekkür ederek, zamlı ürünleri indirim süsüyle satan marketlere karşı uyarıda bulundu.

Zincir Market İndirimlerine Güvenmeyin
banner3

Ahilik kültürünün temel taşı olan bakkal esnafının yine üzerine düşeni yaptığını belirten Başkan Akdardağan, “Ülkemizin ekonomik olarak zor günler geçirdiği ve geride bıraktığımız aylarda yaşanan zam kabusunda esnafımız yine üzerine düşeni yapmıştır. Enflasyonla topyekun mücadele başlamadan önce zaten harekete geçen bakkal esnafımız, ürünlere zam yapmamak için örnek bir direniş sergilemiştir. Piyasadaki zamların sorumlusu esnaf ve sanatkarmış gibi yanlış bir algı oluşturulmasına rağmen zam yapmak bir kenara dursun, bakkalımız veresiye yazarak sosyal yardımlaşmasını yine göstermiştir. Bakkallarımız veresiye defterine yazarak enflasyonu dengelemesinin yanı sıra vadesiz, zamsız alış veriş ile müşterisine nefes aldırmış, aldırmaya da devam edecektir.” Dedi.

 

Böylesine zor günleri fırsat bilenleri de unutmayacaklarını söyleyen Başkan Akdardağan, “Tüm girdiler ve maliyetler artsa bile esnafımız enflasyonla topyekün mücadele de olacaktır. Biz fırsatçıları ve bu günleri unutmayacağız. Alın teriyle çalışan, her türlü zorluğa rağmen vatandaşın yanında durarak mahallelerimizin bekçileri olan tüm bakkal esnafımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Zincir marketlerin indirim varmış süsüyle vatandaşı yanıltıcı girişimlerde bulunmaya devam ettiğine dikkat çeken Akdardağan, “Döviz kurunu bahane ederek birçok ürüne neredeyse yüzde 100 zam yapan zincir marketler bugünlerde indirim aldatmacası ve çeşitli yöntemlerle zamları vatandaşlardan indirim adıyla saklıyorlar. Vatandaşlarımız kredi kartından taksitle alışveriş yaptığı için çoğu zaman bu fiyat artışının bilincine varamıyor. Bu tür kampanyalara dikkat edelim ve lütfen kanmayalım. Kolay para kazanılmayan bu dönemde ihtiyacımız kadar, güvenli ve her çeşit ürünün vade farksız bulunduğu tek adres bakkallarımızdır.“ Diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2018, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER