YÖREX'te Borsanın Standına Yoğun İlgi

Türkiye'nin ilk ve tek yöresel ürünler fuarı YÖREX'te Sakarya Ticaret Borsası Standı yoğun ilgi ile ses getirdi.

YÖREX'te Borsanın Standına Yoğun İlgi
banner3

9. Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılışı Antalya Expo Center'da düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin desteği ve Antalya Ticaret Borsasının organizasyonuyla bu yıl 9’uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı’na TÜRKPATENT Başkanı Prof. Dr. Habip Asan ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da bulunduğu açılışa Sakarya Ticaret Borsasını temsilen Meclis Başkanı Avni Uçar, Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı, Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz, Vedat Arslan ve 7.Meslek Komitesi üyeleri katılım sağladı. 

 

Yetiştirildiği yörenin adıyla anılan gıda ürünleri, el sanatı tanıtmak amacıyla düzenlenen fuarda Sakarya Ticaret Borsası; Geyve Ayvasından üretilen ürünleri ve Adapazarı Süpürgesini sergiledi. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Antalya Büyük Şehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Borsalar Konsey Başkanı aynı zamanda Konya Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çevik ve birçok Oda-Borsa Başkanının ziyaret ettiği stant büyük ilgi gördü.

 

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, "Zengin olmak istiyorsanız, bölgenizi zengin etmek istiyorsanız kendi yöresel ürünlerinize sahip çıkın, bunları araştırın, markalaştırın ve dünyaya satın. Fransa, İtalya bir peyniri markalaştırıyor, dünyaya satıyor. Bizim her ilimizde, ilçemizde farklı ürünler var ama kimse bilmiyor. Markalaştıramamışız." diye konuştu.

 

Sakarya Ticaret Borsası Standında yoğun mesai harcayan Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Yılmaz ve Vedat Aslan fuarda bu yıl da stant açmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek, “fuarda her geçen yıl kendimizi daha da geliştiriyoruz. Süpürge dikiminin stantta yapılması halkımızın çok dikkatini çekiyor ve el emeğinin takdir edilmesi bize mutluluk veriyor. Sakarya Ticaret Borsası olarak bu mesleği canlandırmak için standımızı ziyaret eden, belediyeler, kamu kurum ve kuruluşlarında süpürge kullanımının desteklenmesi hususunda görüşmeler yürütüyoruz. İnşallah güzel sonuçlar alırız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER