'UZMAN TARIMCILAR YETİŞTİRECEĞİZ'

Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Adem Sarı düzenlenen basın toplantısı ile Enflasyonla Topyekün Mücadele çağrısı yaptı. Hendek Bayraktepe Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya Başkan Sarı’nın yanı sıra STB Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı. Basın mensuplarına enflasyonla mücadele kampanyasını anlatan Başkan Sarı, yeni projeleriyle birlikte uzman tarımcılar yetiştireceklerini de açıkladı.

'UZMAN TARIMCILAR YETİŞTİRECEĞİZ'
banner3

‘Enflasyonla Mücadelede Varız’

Sakarya Ticaret Borsası Başkanlığına seçildikten sonra basınla ilk kez bira araya gelen Sarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan Enflasyonla Topyekün Mücadele Kampanyası için üyelerinden destek istedi. STB olarak bu mücadelede var olduklarını, enflasyonla mücadele için üyelerinden de %10 indirim istediklerini belirterek, “Hepimize bu konuda önemli görevler düşüyor. Tüm üyelerimizden destek bekliyoruz” ifadelerini kullandı..

“Tarımın Geleceğini Garanti Altına Alacağız”

Adem Sarı, önümüzdeki dönemde tarımla ilgili çalışmalarının olacağını, uygulamalı tarım yapmak istediklerini söyledi. Çiftçi eğiten ve öğrenci yetiştiren bir eğitim merkezi açacaklarını belirten Sarı, “Bu merkezde Afrikalı çocuklardan işçi olarak yetiştireceğimiz öğrenciler alacağız. Ayrıca yine ülkemizde aile faciası yaşamış çocukları da bu eğitime dahil edeceğiz. Tuvalet kültüründen, dünya klasiklerine kadar oturmasını, kalkmasını, konuşmasını öğrenecekler. En az 3 dil bilip uzman tarımcı olarak yetişecekler. Tarımın geleceğini garanti altına alacağız” dedi.

‘Rol Model Olmak’

Mısır ve fındık üzerine yatırım yapmak istediklerini belirten Başkan Sarı, öncelikle hedef belirleyerek, sonra da bu hedefleri yerine getirerek amaçlarına ulaşacaklarını belirtti. Bu projelerle asıl amacın Sakarya’da özellikle de Türkiye’de rol model olmak istediklerini de ifade ederek sözlerini tamamladı. Başkan Adem Sarı’nın konuşmasından sonra tüm yönetim kurulu üyeleri de kendilerini tanıtarak yeni dönemde çok çalışacaklarını ve Sakarya Ticaret Borsası’nın faaliyetlerini hızlandıracaklarını ifade ettiler.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2018, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER