banner28

ÜRETİMİ ARTIRIP İTHALATI AZALTMALIYIZ

MÜSİAD Sakarya Şubesi tarafından düzenlenen Geleneksel İftar ve 20. Yıl Programı’na Genel Başkan Abdurrahman Kaan, Sakarya Valisi Balkanlıoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı, Emniyet Müdürü yanı sıra, dernek üyeleri, STK temsilcileri ve iş adamları katıldı.

ÜRETİMİ ARTIRIP İTHALATI AZALTMALIYIZ
banner3

BAŞKAN COŞKUN: “AHLAKLI İŞ YAPMA KURALINI” AKLIMIZDAN ÇIKARMIYORUZ.

Kalabalı kbir katılımla gerçekleşen MÜSİAD İftarında konuşan Sakarya Şube Başkanı Yaşar COŞKUN ;

“MÜSİAD olarak biz, kurucularımızdan en yeni üyemize kadar “ahlaklı iş yapma kuralını” aklımızdan çıkarmıyoruz.

Yalnızca iş yaparken değil, kurduğumuz bütün ilişkilerde ahlakı, erdemi birinci sırada tutuyoruz.

MÜSİAD üyelerimiz arasındaki bağı ve işbirliğini her zamankinden daha yüksek bir noktaya taşımak için gayret gösteriyoruz.

 

Biz iş adamları olarak;  dünyada gitmedik nokta bırakmamalıyız. Dünya markaları çıkarmalı ve bu markaları da dünyaya tanıtmalıyız. Hepsini, MÜSİAD’ımızın bağlı olduğu değerlerle çalışarak, başarıya her zamankinden daha çok inanarak, kararlılıkla, hep birlikte başaracağız.” dedi.

 

BAŞKAN COŞKUN: NİCE 20 YILLARA HEP BERABER YÜRÜYECEĞİZ

Düzenlenen programda MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin 20. Kuruluş Yıldönümü de kutlandı.

MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin kurucu başkanı ve geçmiş dönem başkanlarına hediye takdim edildi.

GENEL BAŞKAN KAAN: ÜRETİMİ ARTIRIP İTHALATI AZALTMALIYIZ

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, "Türk lirasının değerini korumak istiyorsak enflasyonu kontrol altına almak, yurt içinde üretimi artırıp ithalatı azaltarak ihracata yönelmek durumundayız." dedi.

Kaan, MÜSİAD Sakarya Şubesi'nce bir tesiste düzenlenen geleneksel iftar ve 20. yıl programında yaptığı konuşmada, kuruldukları günden bugüne yalnızca helal kazancın peşine düştüklerini söyledi.

Bugün dünyanın en etkin ve yaygın iş insanları derneği ve güçlü bir sermaye platformu olmanın gururunu yaşadıklarını vurgulayan Kaan, "helal lokma, helal kazanç" dediklerini, bunu hayatın her alanına yaymak için MÜSİAD olarak hep beraber çalıştıklarını kaydetti.

 

VALİ BALKANLIOĞLU: KALKINMA İÇİN ÇABALIYORLAR

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu da MÜSİAD'ın arka planında başka hesapları olmayan, memleketi dış güçlere peşkeş çekme gibi bir hesabı olmayan, sadece vatanın, milletin kalkınması ve istihdamın artması için çabalayan güzel bir kuruluş olduğunu söyledi.

Derneğin bugüne kadar hep faydalı ve güzel işler yaptığını aktaran Balkanlıoğlu, "Bugüne kadar vatanı ve milleti düşündü. Bu bakımdan kendilerini kutluyorum." dedi.

 

Konuşmaların ardından MÜSİAD'a üyelikte 20. yılını dolduran iş adamlarına plaket verildi ve havai fişek gösterisi ile program son buldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER