TISİAD TÜRK İŞ ADAMLARINI IRAK'A YATIRIMA DAVET ETTİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türk-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Nevaf Kılıç ve beraberindeki heyeti ağırladı.

TISİAD TÜRK İŞ ADAMLARINI IRAK'A YATIRIMA DAVET ETTİ
banner3

Ziyarette, Irak ile ticari ilişkilerin geliştirilmesi, karşılıklı iş gezilerinin gerçekleştirilmesi için  fikir alışverişinde bulunuldu. 

Başkan Altuğ, Irak’ın yatırımlara müsait bir bölge olduğunu dile getirerek “İş ve üretim neredeyse medeniyet oradadır. İş dünyası temsilcileri olarak yatırım avantajlarını değerlendirerek ülke olarak yakın komşularımızla ticareti geliştirmeliyiz. Irak da bu anlamda değerlendirilmesi gereken bölgelerden biridir. İşbirliğinden memnuniyet duyarız” şeklinde konuştu

TISİAD Başkanı Kılıç, halen bakir bir pazar olup, dünyanın ilgisini çekmeye devam eden Irak’ın siyasi, ekonomik, coğrafi ve stratejik açıdan büyük önem taşıdığının da unutulmaması gerektiğini ifade ederek  “Bu bilinçle derneğimiz TISİAD, Türkiye ile Irak arasında güçlü bir köprü kurma çabasındadır. Irak Sakarya’ya ırak kalmış biraz yakınlaştıralım. Basra, Erbil yatırım konusunda avantajlı bölgelerin başında geliyor” dedi ve Sakaryalı iş adamlarını Irak’ta yatırım yapmaya ve avantajlarını görmeye davet etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 15:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER