Tiryakilere Kötü Haber! Sigaraya Zam Geldi!

Sigara tiryakilerine kötü haber... 6 Nisan'daki fiyat artışından sonra bir büyük sigara zammı haberi de bugün geldi. 1-3 TL'lik zammın ardından 12 TL'ye satılan bir sigara 15 TL'ye yükselirken, 16 TL'ye satılan bir sigara da 17 TL olacak.

Tiryakilere Kötü Haber! Sigaraya Zam Geldi!
banner3

Sigara fiyatlarına zam geldi!

Sigara fiyatlarında Nisan ayında yapılan zamdan sonra tiryakilere bir kötü haber de bugün geldi. 6 Nisan'daki artıştan sonra fiyatları değişmeyen sigara markaları da zamdan etkilendi. British American Tobacco şirketine ait sigaralar bugün itibarıyla yeni fiyatlarıyla satılıyor. Philip Morris'in ve JTİ'nin de zamlı fiyatları açıklaması bekleniyor. 1-3 TL'lik zammın ardından 12 TL'ye satılan bir sigara 15 TL'ye yükselirken, 16 TL'ye satılan bir sigara da 17 TL olacak.

ENFLASYONA ETKİSİ NE OLUR?

5 Ocak’ta alınan kararla sigara vergilerinde yüzde 63 olan nispi ÖTV oranı yüzde 67’ye çıkarılmıştı. Böylelikle, toplam vergi yükü artarak, bir paket sigara fiyatının yüzde 86’sına yükselmişti. Sigara fiyatına yapılan yüzde 25’lik zammın Ağustos enflasyonuna etkisinin ise en az 1.5 puan olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER