banner28

Taşerona Verdikleri Sözde İpe Un Seriyorlar!

Seçim dönemlerinde verilen vaatleri genellikle yerine getirmesi sayesinde 14 yıldır iktidarda olan AK Parti, son genel seçimler öncesi verdiği taşerona kadro sözünde ipe un seriyor.

Taşerona Verdikleri Sözde İpe Un Seriyorlar!
banner3

7 Haziran 2015'de yapılan seçimlerde halkın sorunlarına eğilen seçim vaatlerinin dışında diplomatik bir dile dayanan 'seçim beyannamesi' ile seçmenin karşısına çıkan AK Parti, kurulduğundan bu yana ilk kez iktidarı kaybetme ile yüzyüze gelmişti. 

Ardından yapılan 1 Kasım seçimleri öncesinde nu hatasından vazgeçem dönemin Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu seçim beyannamesinde taşeron işçiye kadro verileceğini de müjdelemişti. Aradan geçen süre zarfında sürekli ertelenen ve çalışmanın yapıldığı yönünde açıklamalar ile geçiştirilen vaatte son açıklama vatandaşın tepkisini çekti.

işte ilgili haber;

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Kanal 7'de yayınlanan ve Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında önemli açıklamalarda bulundu.

TAŞERON İŞÇİYİ ÜZECEK AÇIKLAMA

Kıdem tazminatından Kamu Personel Reformuna kadar önemli konulara değinen Bakan Müezzinoğlu, taşerona kadro bekleyen işçileri üzecek açıklama yaptı.

Müezzinoğlu, taşeron işçilere kadro çalışmasına ilişkin hükümetin bir çalışma takvimi belirlemediğini, takvim hazırlandığında ilgili bakanlıkların konu üzerinde çalışacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 01:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER