SATSO'dan Tek Durak Ofis Ek Hizmet Binaları Projesi

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

SATSO'dan Tek Durak Ofis Ek Hizmet Binaları Projesi
banner3

 

Eylül ayı Kat'i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu, kürsüye gelen Hesap İnceleme Komisyonu Başkan Yardımcısı Oktay Topçu tarafından okunmasının ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tasdik edildi.

Yönetim Kurulu’nun aylık icraatları ile ilgili bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ şunları dile getirdi:

OSB’lerle İlgili Gelişmeler

“Sanayi Ticaret Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile OSB’lerle ilgili istişare toplantısı yaptık. 3 OSB var üzerinde çalıştığımız Makine İhtisas OSB alanının büyük kısmı kamulaştırılmıştı ancak açılan davalarla sıkıntı yaşanıyordu. Alan ile ilgili bilgi karmaşası vardı. Valimiz ve vekillerimizle lobi çalışması yaptık. İstanbul Bölge adliyede 12 dosyamız var. Hukukçularımızla bu konuda ilgileniyoruz. Bakan yardımcımızdan aldığımız bilgiye göre kamulaştırmalarımıza devam edebilir pozisyondayız. Makine İhtisas OSB için yolumuz açıldı. Hayırlı olsun.

Yine şehrimizin en büyük Organize Sanayi Bölgesi olan Ferizli ‘deki Metal ve otomotiv Organize Sanayi Bölgesi bir bakanlıkta takılmıştı. Ciddi bir lobi faaliyeti ile hafif de olsa alanının küçülmesi ile birlikte onaylandı. Şimdi dosya Tarım Bakanlığı’ndan Sanayi ve teknoloji bakanlığına onaya geçecek. En kısa zamanda onayı gelecektir. Söğütlü ikinci OSB tarım Bakanlığında takılmıştı. Onaylandı. Bakan Yardımcımız Hasan Bey yazıyı kısa zamanda ileteceğini belirtti.

Küçük sanayi siteleri ile ilgili çalışmalarımız var. 1. OSB’nin içinde yapılması planlanan küçük sanayi sitesi. Kooperatife kredi çıkmıştı o kredi ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Bakanlığın bütçesi nedeniyle kredide sorunlar var ancak ellerinden geleni yapacakları bilgisini aldık. Kaynarca’da mobilya ihtisas sanayi bölgesinin için küçük bir kooperatif ile ilgili sorun olmadığı bilgisini verdi. Bakan yardımcımız. Küçük sanayi sitelerinin kümelenmesini her zaman destekleyeceğimizi belirtmek isterim.

SATSO Tek Durak Ofis Ek Hizmet Binaları Projesi

Tek Durak Ofis ile ilgili olarak ruhsat alındı, temeller atıldı, iş planına göre 18 Şubat 2019 tarihinde kaba inşaatın tamamlanması ön görülmektedir.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak;  Sakarya’mızın ekonomik geleceğini değerlendirmek,  birlik ve beraberliğimizi güçlendirmek ve önümüzdeki dönemin faaliyetlerine yön vermek amacıyla Antalya’da “Ekonomi İstişare Toplantımızı” gerçekleştirdik.

Çalışmaya katılan meclis üyelerimize, danışmanımız Mustafa İsen’e ve personelimize teşekkür ederim. Yararlı bir çalışma oldu. Çalışma ile ilgili sonuç raporu tamamlandığında sizlerle ve kamuoyu ile paylaşacağız.

Markalaşma ve YÖREX

Tarımsal ürünlerin ve el sanatlarının değerlendirilmesi ve bölge kadınlarının istihdamı projesi; odamızın desteği ve kadın girişimciler kurulumuz işbirliğiyle açıldı.  Geyve’deki bu güzel projeyi desteklediğimiz ve gerçekleştirdiğimiz için memnunuz.

Kadınlarımız bu proje ile konserveden kuşburnuna, dantelden yazmaya tüm üretimlerini hak ettiği değerde Geyva markasıyla piyasaya sunacaklar ve büyük bir başarı öyküsünün kahramanları olacaklar.

Antalya’da gerçekleştirmiş olduğumuz ekonomi istişare toplantısı programı çerçevesinde YÖREX Fuarı’nı da ziyaret ettik. Gelecek yıl YÖREX’de daha detaylı bir hazırlık yapmayı planlıyoruz.

"Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"

TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koordinesinde başlatılan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı" nedeniyle Çark caddesi ve Uzunçarşı’da simgesel indirim afişi paylaşım uygulaması yaptık.

Türkiye'de devlet-millet birlikteliğiyle topyekun bir iktisadi mücadele başladı. Enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir."

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER