'İstikrar Ekonomiyi Kısa Ve Orta Vadede Olumlu Yönde Etkileyecektir'

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ da yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin, "Millet istikrardan yana oy kullanmıştır. Bu istikrar da ekonomiyi kısa ve orta vadede olumlu yönde etkileyecektir." diye konuştu. 

'İstikrar Ekonomiyi Kısa Ve Orta Vadede Olumlu Yönde Etkileyecektir'
banner3

Seçimlerin tamamlanmasıyla belirsizliğin ortadan kalktığını, bunun yansımasının da piyasalarda görülmeye başladığını aktaran Altuğ, "Acilen tekrar hükümetin ve bakanların oluşturulması gerekiyor. Ekonomiye önem verilerek uzun vadeli çalışmalar yapılması, üretime yönelik çalışmalar yapılması, Ar-Ge'ye teknolojiye yönelik teşviklerin arttırılması ekonomiyi olumlu yönde etkileyecektir." şeklinde konuştu. 

Sakarya'nın oluşturulacak yeni kabinede bir bakan istediğini vurgulayan Altuğ, kenti yakından ilgilendiren Mega Endüstri Bölgeleri konusunda ayrıntılı çalışmaları beklediklerini kaydetti. 

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Mescier de Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne ilişkin, yeni dönemin ülke için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. 

Ülkenin bir an önce seçim atmosferinden çıkmasının iş dünyası için iyi olacağını belirten Mescier, şunları söyledi:

"Yeni sistem, inşallah özellikle ekonomi alanında daha çok atılımlara vesile olacaktır. Ülkemiz bir an önce seçim atmosferinden çıkarak yoluna devam etmelidir. Başlatılan yatırımlar, atılımlar ve projeler yeniden hızlandırılmalıdır."

 

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 09:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER