Gökdemir: 'Bu Karar Daha Erken Alınmalıydı'

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi Mesut Gökdemir, sığınmacılara çalışma izni verilmesini olumlu karşıladıklarını belirterek, “Hükümetimizin iş konusunda aldığı kararı daha kapsamlı bir şekilde daha erken alması gereken bir karar olarak düşünüyor.

Gökdemir: 'Bu Karar Daha Erken Alınmalıydı'
banner3

Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi ve Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir, “Geçmiş tarihlerde bizim atalarımızın yaşadığı olaylar şimdi Suriyeli kardeşlerimiz yaşıyor. İlimize geldiklerinden itibaren ekmeğimizi onlarla paylaştık. Sakarya bu konuda üzeri düşen görevini laikliyle yaptığını inanıyorum. Hükümetimizin iş konusunda aldığı kararı daha kapsamlı bir şekilde daha erken almayı gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Suriye’de bu insanlar hayatlarını sürdürürken çeşitli meslek sahibi insanlardı. Bunların enerjisinin Türkiye enerjisine katılmaları tabiî ki faydalı olacağı kanaatindeyiz.

NEDEN ÇEKİNİYORLAR

Kamuoyunda bu konuda çekimser olanları duyuyoruz. Ama biz öyle düşünemeyiz. Biz bir Osmanlı bakiyesiyiz. Yakın tarihlere kadarda o topraklarda bizim topraklarımızdı. Hele Adapazarı topraklarında yaşayan bizler özellikle göç almış bir ilin mensupları olarak nasıl o tarihlerde atalarımıza büyüklerimize buranın yerlilere kucak açıp hem işine hem aşını açtıysa bugünde bizim o coğrafyadan gelen kardeşlerimize bunları yapmamız gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER