Ekonomik büyümeyi kadınlar belirliyor

Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği (SAGİAD) İş Kadınları Kulübü, 14-17 Haziran tarihlerinde 20 kişilik iş kadını heyetiyle Brüksel, Almanya Köln, Duesseldorf, Hollanda Amsterdam ve Roterdam’da olacak.

Ekonomik büyümeyi kadınlar belirliyor
banner3

SAGİAD İş Kadınları Kulübü başkanlığına Mart ayında göreve gelen Aynur Çetinkaya, yapılanmamın ardından ilk yurtdışı ziyaretini 20 kişilik iş kadını heyetiyle, Avrupa Birliğinin Başkenti Brüksel’e, Almanya Köln, Duesseldorf ve Hollanda Amsterdam ve Roterdam’a yapıyor.  Kadının iş hayatındaki yeri ve öneminin büyüklüğünü vurgulayan Aynur Çetinkaya yaptığı konuşmada ‘ SAGİAD İş kadınları Kulübü olarak, yeni bir yapılanma ile ilk programımıza başlamanın mutluluğu içerisindeyim. The Economist Gazetesinin daha önceki yıllarda çokça dile getirdiği gibi ekonomik büyümenin kadınlar tarafından da belirlendiğine inanmaktayım. Girişimci ve başarılı kadınlarımızın sayısının her geçen yıl farklı sektörlerde arttığını gözlemlemekteyiz. Bu sebeple SAGİAD İş Kadınları Kulübü olarak girişimci kadınlarımızın, sektörlerinde daha başarılı olmaları için ziyaretler, seminerler, ikili iş görüşmeleri düzenleyerek, iş hayatlarında önemli roller almasını hedefliyoruz.’ dedi.

AB Ülkelerine Yatırım
AB Ülkelerine 14-17 Haziran tarihleri arasında yapacakları ziyaretler ilgili bilgi veren Çetinkaya, ‘ Yapacağımız ziyaret programlarında; Avrupa Birliği Komisyonu Türkiye Masası Şefi Jean Christophe Filori ile Türkiye Kadın Girişimciliği Konusu, Avrupa Türk İş Dünyası Konfederasyonu Genel Sekreteri Ahmet Ulusoy ile Türkiye’den gelen ve burada başarı sağlayan iş kadını modelleri konuları, Almanya Köln İş dünyası Derneği Synergykoln’de iki ülke arasındaki fırsat ürünler ve yatırımlar, Hollanda’da faaliyet gösteren Türk İşadamı derneklerinin üst kuruluşu olan Hogiaf Genel Sekreteri Ahmet Taşkan ile ticaret konuları görüşülecektir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER