3 Püf Nokta ile Kendinize Yeni Salonlar Yaratın

Eski bir alışkanlığımız olup, eskiden beri dekorasyonlarımızda yer alan salon takımı ve yemek takımının beraber kullanılma alışkanlığı, bazı dekorasyon fikirleriyle birleştiğinde yerini modern bir görünüme bırakır. İşte salon ve yemek odası kombinasyonuna dair bilmeniz gerekenler…

3 Püf Nokta ile Kendinize Yeni Salonlar Yaratın
banner3

Eğer salonunuzda yeterli alan varsa, yemek odası ve oturma odası birleşiminden güzel bir salon dekore edebilirsiniz. Salonunuzda yemek takımınızın sığacağı kadar büyük ve kullanışlı bir alan varsa, odanızı ikiye bölerek işe başlayabilirsiniz. İkiye böldüğünüz salonunuzun bir kısmında oturma grubunuz ve bu grubu oluşturan eşyaları, diğer kısmına ise yemek takımınızı oluşturacak eşyaları koymalısınız. Bu iki alan her ne kadar birbirinden ayrı gibi gözükse de, aynı odada bulunduklarından birbirleriyle uyum içinde olmalıdırlar. Özellikle tarz olarak birbiriyle uyumlu olmaları, renk uyumlarının yakalanması oldukça önemlidir.

Tarz Uyumuna Önem Verin

tarz uyumu

Örneğin salon koltuk takımınız gotik bir tarzdaysa buna yakın olarak yemek takımınız da uyumlu bir konseptte olmalıdır. Şimdi ise hangi tarzlarda koltuk ve yemek takımlarını birleştirebileceğinizi seçin ve dekorasyonunuza başlayın.

Salanonuz Küçükse Bu Yöntem ile Yer Kendinize Açın

küçük salonlar

Eğer salonunuzda masanızı geniş bir şekilde koyacak yer yoksa, yemek masanızı bir duvarda sabitleyerek sandalyeleri masanın kalan kısımlarına yerleştirebilirsiniz. Masanızın üzerindeki duvara ise iç açıcı, fresh bir tablo koyarak dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Aksesuar Kullanımı

aksesuar kullanımı

Özellikle aksesuar kullanımında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar ise; her iki alandaki aksesuar seçimini de birbiriyle uyumlu olmasına, aksesuarların çok fazla ve büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Aslında aksesuar kullanımı, seçeceğiniz tarz ile paralel şekilde belirlenmeli. Örneğin bohem tarzda döşediğiniz salonunuzda klasik aksesuarlar kullanırsanız bu karışık bir görüntüye sebep olarak, dekorasyonunuzu mahvedecektir.

İşte hem oturup televizyon izleyebileceğiniz hem sohbetler edebileceğiniz, hem de keyifli yemekler yiyebileceğiniz güzel bir oda için yukarıdaki püf noktalarını uygulayarak enfes bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Yapmanız gereken sadece güzel bir kombinasyon ve süper bir renk uyumu! Sosyal medyanın gücünü kullanarak, kendinize uygun tasarımları örnek alabilir, evde yapılabilecek basit tasarımları evde kendiniz de bazı aksesuarlar tasarlayabilir ve bu tasarımlar öncülüğünde kendi dünyanızı yaratabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2020, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER