Yeni Bir Yolculuk Başlıyor

Adabilim Okulları bu hafta itibariyle ilkokul eğitimini tamamlayacak olan 4. Sınıf öğrencileri için okulumuzun konferans salonunda yılsonu programı düzenlendi.

Yeni Bir Yolculuk Başlıyor
banner3

Program ilk olarak Emir Samet Sürer’in okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından öğrenciler çocuk edebiyatımıza eşsiz eserler kazandıran Cahit Zarifoğlu ve Bestami Yazgan gibi yazarların en sevilen şiirlerinden okudular. Ayrıca Zeynep Saliha Cingöz isimli öğrenci kendi yazmış olduğu ve sınıf arkadaşlarının davranışlarını konu aldığı şiirini izleyenlerin beğenisine sundu. Programın ilerleyen dakikalarında Yunus Emre ile Hacı Bektaşi Veli arasında geçen tarihi kıssanın canlandırıldığı tiyatro oyunu canlandırıldı.Beden dili ve mimik hareketlerinin baş gösterdiği pandomim gösterisi de geceye farklılık kattı.

 

Şiir dolu programda zaman zaman ezgilerde söylendi. Üyelerinin tamamının 4. Sınıf öğrencilerinden oluştuğu orkestranın başarı ile icra ettiği eserlere yine öğrencilerden oluşan solistler eşlik etti.

 

Yaklaşık bir saat süren program boyunca seyirciler dikkatle şiirleri dinledi ve zaman zaman söylenen ezgilere eşlik ettiler. Velilerin ve misafirlerin büyük beğenisi kazanan program hatıra fotoğrafı çekiminin ardından öğrenci ve velilerin beraber yediği iftar yemeği ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER