banner28

Yedincioğul 3.Kez Şiir Severlerle Buluşuyor

Adabilim okulları bu yıl üçüncüsünü organize ettiği Yedincioğul şiir akşamları ile yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor.  Edebiyatımızın en güzel şiirlerinin genç öğrenciler tarafından yorumlanacağı program 28 Mart Salı akşamı saat 19:54’de Serdivan Belediyesi Konferans salonunda şiir severlerle buluşacak.

Yedincioğul 3.Kez Şiir Severlerle Buluşuyor
banner3

                Gerçekleştirilecek olan programda Necip Fazıl Kısakürek’ten, Mehmet Akif Ersoy’a Erdem Beyazıt’tan İsmet Özel’e kadar Edebiyatımıza eşsiz eserler kazandıran şairlerimizin unutulmayan ve hafızalarımıza kazınan en güzel şiirleri Adabilim Okulu öğrencileri tarafından yorumlanacak. Programda şiirin yanı sıra Anadolunun farklı yörelerinden sevilen türküler yine öğrencilerimizin dilinde hayat bulacak.

                Yaklaşık 3 aydan beri çalışmaları süren programa şehrin üst düzey protokolünün de dahil olduğu geniş bir davetli listesi hazırlandı.

Adabilim okulları farklı eğitim anlayışı ve yaptığı kültür sanat etkinlikleri ile sınav odaklı eğitim sisteminin öğrenciler üzerindeki baskısını azaltarak kendilerine özgüven kazandırıp toplum önünde kendini ifade etme imkanı sağlıyor. Program ile ilgili konuşan Adabilim okulları genel müdürü Ahmet Özen “Derman hazinesinden katre olması temennisi ile tertip ettiğimiz “Yedincioğul Şiir Akşamları” fikir ve ruh dünyamızda büyük manalara hissedar olmaktadır. Bu mana bazen bir yazı, bazen bir ezgi, bazen ise bir şiir olarak tezahür etmektedir. 

Şiirin şuura tebdil etmesi ile inşa edilen gönüllerimiz ferahlamakta, karmaşık ahvalimizde umut fidanlarını yeşertmektedir. Sakaryalıları; kalplerimizin katılığını izale etmek ve fikir dünyamızda yeni kapılar açmak için Yunusların, Niyazi-i Mısrilerin, Sezai Karakoçların seslerine kulak vermeye davet ediyoruz” dedi. 

Özen konuşmasının sonunda 28 Mart Salı akşamı tüm Sakaryalıları Serdivan Belediyesi konferans salonuna beklediklerini ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER