Vakıflı Öğrenciler Doğa Yürüyüşünde

SAÜ Vakfı Ortaokulu 5 ve 6. sınıf öğrencileri, Ultima Doğa Sporları temsilcisi profesyonel dağcı Hüseyin Kılıçaslan önderliğinde Doğancıl Köyü Kılıçkaya parkurunda yürüyüşe katıldı.

Vakıflı Öğrenciler Doğa Yürüyüşünde
banner3

Sakarya’nın Geyve ilçesi sınırları içerisinde bulunan, Kapıorman Dağları’nın bir parçası olan ve birçok yürüyüş parkurunu da içinde bulunduran Kılıçkaya’da yürüyüşe başlamadan önce, gün boyu gerekecek enerjiyi depolamak için güzel bir kahvaltı yapan öğrenciler sonrasında yürüyüşe başlamak için bu tepenin eteklerinde bulunan Doğancıl Köyü’ne ulaştı. 

Doğal güzellikleri keşfetmeye can atan öğrenciler sonbaharın eşsiz renkleriyle oluşan manzara eşliğinde yürüyüşlerine devam ederken güzel kareler yakaladılar. SAÜ Vakfı Özel Okulları Ortaokul Müdürü Mehmet Enes Çığıl ve eğitim lideri Hasan Neğiş, öğrencilerin doğa bilincini pekiştirmek amacıyla “İnsanın doğayla olan ilişkileri ve doğayı korumak için yapılması gerekenler” hakkında bilgilendirme yaptılar. 
Eğitim lideri Merve Türküm, sınıf öğretmenleri Beyza Çağırıcı ile Tuğba Küpçüoğlu’nun da eşlik ettiği doğa yürüyüşünde öğrenciler mutlu bir şekilde evlerine döndüler.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2018, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER