Uygulamalı Eğitim Başlıyor

Uygulamalı eğitimde Türkiye’ye örnek olan “+1” projesi, güz dönemi öğrenci yerleştirme töreniyle başlıyor. Törene il protokolünün yanı sıra iş dünyasından da katılım sağlanacağı bildirildi.

Uygulamalı Eğitim Başlıyor
banner3

Sakarya’nın yeni üniversitesi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi 2018-2019 yılı Güz Dönemi uygulamalı eğitimine başlıyor. Öğrencilerin bir dönem boyunca işletmelerde eğitim gördüğü iş yeri uygulaması ve eğitimi öncesinde Sakarya Üniversitesi Kampüsü Kültür ve Kongre Merkezi Salon 1’de geniş katılımlı bir tören düzenlenecek. Tören 25 Eylül’de Saat 15.00’da gerçekleştirilecek.

“BİLGİYİ BECERİYLE BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

Binlerce öğrencinin kendi alanlarıyla ilgili işletmelere yerleştirileceği törende, uygulama eğitimine giden öğrencilerin değerlendirmelerine de yer verilecek.  Protokol konuşmalarının ardından binlerce öğrenci işletmelere yerleştirilmiş olacak. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık : “ Bilgiyi beceriyle bütünleştiren bir üniversite misyonuyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda daha önce Sakarya Üniversite’sinde başlattığımız ve Türkiye’nin birçok üniversitesine örnek olduğumuz en az bir dönem tam zamanlı iş yeri eğitimini yeni kurulan Üniversite’mizde daha da kapsamlı ve yaygın hale getireceğiz.” Öğrenmenin en etkili yolunun uygulamayla pekiştiğine dikkat çeken Rektör Mehmet Sarıbıyık, “ projeye başladığımızda iş dünyasının nitelikli eleman ihtiyacının karşılanamamasını tespit ettik. Bu yönde birçok toplantı gerçekleştirdik. Neticede konunun çözümü için Üniversite-İş Dünyası işbirliğini sistemsel bir hale getirerek “+1 eğitim modeli”ni geliştirdik. Bu projeyle sektör, üniversiteyle birlikte ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanı yetiştirme imkanı bulma fırsatı yakaladı.” dedi.

ŞEHRİNE KATKI SAĞLAYAN PROJELER

Yeni üniversitenin başta Sakarya olmak üzere ulusal ve uluslararası alanda fayda sağlayacak, toplumuna hizmet üreten bir anlayışla yapılandırılacağını söyleyen Rektör Mehmet Sarıbıyık, Sakarya’nın tüm çevreleriyle iletişim içinde olacaklarını, birlik ruhuyla çalışmalarını sürdüreceklerini vurguladı. Rektör, 3+1 ve 7+1 sistemi için işletmeler, öğrenci taleplerini www.muys.sakarya.edu.tr adresinden gerçekleştirmeye devam edileceğini de sözlerine ekledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2018, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER