Türkiye'de İlk Kez Sakarya'da Uygulanıyor

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bir ilke daha imza atarak, Mobil RAM uygulamasının öncüsü oldu. Uzak ilçelerden İl merkezindeki RAM’lara büyük zorluklar içerisinde ulaşmaya çalışan engelli çocuklarımız ve ailelerini bu sıkıntılardan kurtaracak “Mobil RAM” uygulamasına geçildi.

Türkiye'de İlk Kez Sakarya'da Uygulanıyor
banner3

Özel eğitime muhtaç çocuklar ile örgün eğitime devam eden çocukların durumlarının incelenmesi- tanılanması amacıyla il merkezindeki Rehberlik Araştırma Merkezlerine (RAM) büyük zorluklarla gelen öğrenci ve ailelerine kolaylık sağlamak amacıyla RAM hizmetleri “MOBİL RAM” şekliyle hizmet verecek.

 

İlk olarak Erenler RAM bölgesine bağlı uzak ilçelerden Geyve ve Pamukova da bulunan bireyler için Geyve ilçesinde randevular tertiplenip tanılama ve inceleme çalışmaları başlatıldı. Tanılama ve İnceleme için gereken tüm araç ve gereçleri yanlarında götüren uzmanlar önceden hazırlanmış uygun ortamlarda çalışmalarını sürdürüyorlar.

 

Konu ile ilgili olarak İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu yaptığı açıklamada; “Bu projemiz ile çocuklarımızın ve ailelerimizin uzak mesafeden büyük zorluklarla İl merkezindeki RAM’lara ulaşmalarının önüne geçmiş bulunmaktayız. Genel olarak İl merkezinde bulunan 3 Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) bünyesinde yıllık 3550 kadar bireye inceleme ve tanılama hizmeti vermekteyiz. Bu uygulamamız ile özellikle bedensel engelli bireylerin ve küçük yaştaki çocuklarımızın il merkezlerine götürülmesi zorluklarını ortadan kaldırdık. Bu projeyi daha da geliştirip İl Müdürlüğümüze ait otobüsün “MOBİL RAM” olarak dizayn edilmesinden sonra bu hizmetimizin tüm ilçelere götürülmesini amaçlıyoruz.” dedi.

 

Geyve ilçesinde başlatılan uygulamanın önümüzdeki günlerde diğer ilçelerde de yapılacağı belirtilirken, “Mobil RAM” uygulamasının ülkemiz genelinde ilk uygulama olduğu ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER