TÜGVA Türkçe Derslerine Başladı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA ) Sakarya Üniversitesi’nde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilere yönelik Türkçe derslerine başladı.

TÜGVA Türkçe Derslerine Başladı
banner3

TÜGVA din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin tüm gençler için çalışmalarını yürütürken yabancı öğrencileri de unutmadı. Haftada 4 gün yapılan Türkçe dersleri 13 Ocak tarihinde başladı. Dönem sonuna kadar devam edecek olan dersler öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. Sakarya Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde okuyan vatanlarında lise eğitimlerini tamamladıktan sonra, üniversite eğitimlerini yurt dışında tamamlamak için ayrılmayı göze almış özgüveni yüksek, azimli ve başarılı bu öğrencilere yardımın gerekliliği ve adaptasyon konusunda hızlı davranılması gerektiğini savunan Türkiye Gençlik Vakfı, ülkelerine döndüklerinde bu öğrencilerin Türkiye etiketiyle başarılı işlere imza atmalarını, değerlere saygılı, başarılı bireyler olarak hayatlarına devam etmelerini istiyor.

Öğrencilerin ülkelerine döndükerinde Türkiye’yi birer marka haline dönüştüreceklerinin öneminin bilincinde olan Türkiye Gençlik Vakfı gönüllüleri, yabancı öğrencilere yönelik eğitim ve destek programlarının sayısını ve çeşitliliğini daha da artırarak çalışmalarına devam edeceklerini ifade ediyorlar.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 10:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER