Toplumsal Hizmet Kulübü 26 Yetime Hamilik Yaptı

Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi öğrencileri Toplumsal Hizmet Kulübü organizasyonu ile Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Kapsamında son iki yılda 16  farklı ülkeden 26  yetim muhafaza etti.

Toplumsal Hizmet Kulübü 26 Yetime Hamilik Yaptı
banner3

Toplumsal Hizmet Kulübü Rehber Öğretmeni Ali AKILLI , Milli Eğitim Bakanlığı ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ( IHH ) ortaklığında Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi Kapsamında  Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü Olarak son iki yılda  ; 

"Türkiye'den 2 , Suriyeden 5 , Somali'den 2, Irak'tan 3 , Arnavutluk'tan 2, Filistin’den 2  ve Moritanya , Tacikistan , Bosna Hersek , Endonezya Açeh, Kosova , Makedonya, Mısır,  Kenya,  Sudan  ve Sierra Leone'den birer olmak üzere 26 Yetime birer yıllık sponsor olduk. 

26 Yetim kardeşe sahip olan Tes-iş Anadolu Lisesi öğrencileri bu sayısı artırmak için gönüllü öğrencilerle birlikte yardım çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler. 

Toplumsal Hizmet Kulübü Moderatörü Aysegül Elmas  "Okulumuzda öğrenci arkadaşlarımızın bu tür faaliyetlerimize destek  olması çok güzel, arkadaşlarımızın hiç tanımadıkları ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmesi çok büyük bir mutluluk ama tabiî ki bitmeyecek yetim çalışmalarımız devam edecek ve dolayısıyla bu sayının daha da artacağına inanıyorum " dedi.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var Projesi hakında bilgi veren okul Kordinatörü Melek Çelik ;  "Dünyada herhangi bir korunma imkanına sahip olmayan 200 milyon yetimin olduğunu, bu yetimlerin organ mafyası, uyuşturucu baronları, insan kaçakçıları ve savaş ağalarının iştahını kabarttığını belirterek, biz bu yetimlere sahip çıkmak zorundayız, sahip çıkmadığımız her yetim ya bu grupların yada misyoner kuruluşların etkisine açık hale geliyor. Afrika'da adı Ahmet, Muhammed, Hüseyin olan Rahipler var, ulaşamadığımız her yetimden bizler sorumluyuz dedi.

Çelik ayrıca  yetimlerle ilgili yapılan tüm çalışmaların çok bereketli olduğunu , yetim çalışmalarının hem dini inancımız açısından hem de sosyal sorumluluk bakımından çok önemli bir alan olduğunu düşünüyorum. Geleceğin iyilik sever Türkiye'si için bir fırsat olan bu çalışmalara emeği geçen destek olan herkese teşekkür ederiz dedi

 

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2015, 10:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER