Tes-iş'li Öğrencilerden Halep'e 25 Ton Yardım

Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Toplumsal Hizmet Kulübü Halep İçin Yardım Kampanyası sonucunda elde ettiği 25 ton Patatesten oluşan insani yardım tırını dualarla Suriye’ye uğurladı.

Tes-iş'li Öğrencilerden Halep'e 25 Ton Yardım
banner3

Sakarya İHH  aracılığıyla yapılan yardım Suriye içerisindeki Halepli sığınmacılara hizmet eden İHH’nın mutfağına gönderildi.

Tes-iş Adapazarı Anadolu Lisesi Müdürü M. Asım Bektaşoğlu; Suriye’de bir insanlık dramı yaşandığını ve bu duruma sessiz kalmayan öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, okul bahçesinde düzenlenen uğurlama töreninde, bombalarla katledilen Suriye halkına yardımların sürdüğünü söyledi.

Aydın, dünya'nın çeşitli ülkelerine Türk halkının yardımlarını bir şekilde ulaştırdıklarını ifade ederek bu milletin içindeki yardımseverlik duygusu çok ciddi manada yoğun. Çalışmamıza destek olan tüm öğretmen,  idareci,  öğrencilerimizden ve bu yolda emek sarf eden kardeşlerimizden Allah razı olsun." şeklinde konuştu."

Toplumsal Hizmet Kulübü Başkanı Sude Kasımoğlu; Suriye’de dünyanın gözü önünde sistematik bir katliam gerçekleştiriliyor. Özellikle de son dönemde Halep, Esed rejimi İran ve Rus güçlerince havadan ve karadan gece gündüz bombalanıyor. Şehirde gıda malzemeleri tükenmiş, sağlık sistemi çökmüş durumda. Tüm bunlar yaşanırken uluslararası toplum üç maymunu oynuyor.

Katliamın 6. yılına girildiği Suriye’de, Rus, İran ve Esed rejimi güçleri her gün sivillere yönelik saldırı gerçekleştiriyor. İnsanlar saldırılar altında hayatlarına devam etmeye çalışırken aynı zamanda da temel yaşam malzemelerine kolay ulaşamıyor. Her gün onlarca saldırıya hedef olan Suriye’de, şimdi de en temel yaşam malzemesi olan gıda sıkıntısı baş gösterdi.

Bizler de bu sebeple okulumuz adına siz kıymetli arkadaşlarımızla birlikte iki hafta gibi kısa bir sürede 25 ton insani yardım malzemesi temin ederek Bir tır patates yardımı İle Halepli mazlumlara bir nebzede olsa nefes olmaya çalıştık. 

Bizler İstanbul'u Halep'ten Kayseri'yi Cerablus’tan, El Bab’tan farklı düşünemeyiz. Halep de bizim Kayseri de İstanbul da . Allah İçin vatan İçin şehit düşen tüm askerlerimize polislerimize Allah'tan rahmet diliyor hayırla yad ediyoruz .

Bu vesile ile Fırat Kalkanı Operasyonu harekatına katılan tüm askerlerimize Allah kolaylık versin diyor El Bab ve Cerablus’ta zaferler diliyoruz. 

Saygıdeğer öğretmenlerim Çok kıymetli öğrenci arkadaşlarım. Sizlerin desteği ve inancı ile iki hafta gibi kısa bir sürede bu bir tır yardımı Suriyeli mağdur Ve mazlum kardeşlerimiz için hazır hale getirdik. Bunun İçin sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah yardımlarınızı kabul etsin.

Sizlerle birlikte merhem olmaya çalıştığımız bu yara inşallah bir gün iyileşecek ve yine bizler yeni bir dünyanın imarı ve inşası için hep birlikte çalışacağız. 

Birazdan okulumuzdan uğurlayacağımız bu tır İle Halepli savaş mağdurlarının nezdinde Filistinlilere Arakanlılara dünyanın tüm mazlumlarına selam olsun dedi.

Konuşmanın ardından yardım tırı, dualar eşliğinde Suriye’ye uğurlandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2017, 09:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER