banner28

Tes-İş Adapazarı Anadolu'dan Derece Üstüne Derece

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi bu sene açtığı dil sınıfı ile hem il hem de Türkiye çapında büyük başarılara imza attı.

Tes-İş Adapazarı Anadolu'dan Derece Üstüne Derece
banner3

14 öğrenciden oluşan dil sınıfı ilk olarak Sakarya'da bulunan özel bir dil kursu  tarafından il genelinde düzenlenen deneme sınavına katıldı. Bu sınavın sonucunda Sakarya sıralamasındaki ilk 6 öğrenci Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi’nden çıktı. Ayrıca il genelinde 9. olan öğrenci de yine aynı kurumdan bir öğrenci oldu. Deneme sınavında derece yapan öğrenciler 1. Efe Ahmet Soyhan, 2. Cihat Tekin, 3. Ceyda Duman, 4. Yasin Başlı, 5. Gizem Müslim, 6. Alper Topaloğluve 9. Berke Giray Ertenşeklinde sıralandı.

Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi dil sınıfı daha sonra Türkiye genelinde 5238 öğrencinin katıldığı deneme sınavında da ilimizi gururlandıran neticelere imza attı. Yapılan deneme sınavında Efe Ahmet Soyhan,(Bir sorunun iptal edildiği) 80 soruluk İngilizce sorularının tamamını doğru yanıtlayarak Türkiye 1. oldu. Ayrıca Cihat Tekin, Yasin Başlı ve Gizem Müslüm aynı deneme sınavında İngilizce netleriyle Türkiye genelinde ilk 15 öğrenci arasına girerek elde edilen başarıyı daha da perçinlemiş oldular. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin özel kolejlerini ve markalaşmış kurumlarını geride bırakan öğrenciler hem okullarının hem de Sakarya’mızın gururu oldular.

Bu başarılar ile ilgili görüştüğümüz İngilizce öğretmeni Nurullah Öktem, bizlere şunları aktardı:  "Öncelikle dil sınıfımızın açılmasında ve hazırlanmasında destek veren okul idaresine ve velilerimize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimiz gerçekten İngilizceyi seviyor ve bu alanda başarılı olmak için çaba sarf ediyorlar. YDS düzeyine yakın olan LYS-5 için sabırla ve azimle çalışmak bizlere başarı olarak geri dönüyor. Hedefimiz, ilimizi ve okulumuzu Türkiye çapında en iyi şekilde temsil etmektir. "

Bizlerde, ilimizin gururu olan Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesi’ni bu parlak neticelerden dolayı tebrik ediyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER