'TEOG İl Birincisi Yine Karasu Kızılcık Orta Okulu'

Karasu Kızılcık Ortaokulu başarı çıtasını her geçen dönem yükseltiyor ve İlçemizin adını Sakarya İl genelinde en iyi şekilde duyurmaya devam ediyor.

'TEOG İl Birincisi Yine Karasu Kızılcık Orta Okulu'
banner3

Karasu Kızılcık Orta Okulu 8. sınıf öğrencileri, Resmi okullar arasında 2016-2017 yılı 1.TEOG Sınavlarında ve 12-13 Ocak’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan 2. Kazanım Değerlendirme Sınavında Sakarya İl genelinde birinciliği yine kaptırmadılar.

Okul Müdürü Davut Çakmak, İlçemizi ve bizleri iki kere Sakarya genelinde birinci olarak gururlandırdıkları için öğrencilerini tebrik ettiğini ve bu başarının tamamen sistemli, özverili ve öğrenci merkezli eğitime dayalı bir çalışmanın sonucu olduğunu sözlerine ekledi. Çakmak; “Bu başarının mimarları olan öğretmenlerimize, sorumluluk bilincini harfiyen yerine getiren velilerimize teşekkür eder ayrıca geleceğimizin emanetçisi yavrularımızın başarılarının devamını dilerim” dedi.

Eğitimin ailede başladığını ve velilerin de bu başarıda önemli rol aldıklarına vurgu yapan Çakmak; “Kızılcık Ortaokulu olarak öğretmen, öğrenci ve velilerimizle, birbirine sağlam bağlarla bağlı bir aile olduk. Başarının sadece tek taraflı sağlanmadığını, etkili bir eğitimin sağlanması için okul, öğrenci ve veli işbirliğinin önemli olduğunu asla unutmamalıyız. Öğrencilerimizin göstermiş oldukları başarıyı tekrar kutlar, sevgilerimi sunarım” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2017, 14:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER