TEOG'da Büyük Başarı

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulunda başarı geleneği değişmiyor. Türkiye’de değişen eğitim sistemini uzman kadrosuyla yakından takip ederek MEB müfredatına uygun bir eğitim sistemi sunan Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu, sınavlarda elde ettiği başarı ile eğitim kalitesini ortaya koyuyor.

TEOG'da Büyük Başarı
banner3

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu takdir edilecek bir sonuçla 1. TEOG sınavını zirvede tamamladı. 2001 yılından beri değişen sınav sistemlerine çabuk uyum sağlayarak her sisteme bir adım önde başlayan okul, MEB’in yaptığı sınavlarda ortaya çıkan tablo; gurur tablosu olarak akıllarda kaldı.

TEOG sonuçlarını değerlendiren Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu müdürü Hakan Okumuş: 72 öğrenciden“Fatma Zehra Demiriz, Esma Selen Varnalıoğlu, Duru Zeytinoğlu ve Burak Yılmaz adlı dört öğrencimiz 120 sorudan oluşan sınavda 120 soruyu da doğru cevaplayarak Sakarya ve Türkiye birincisi oldular. Ayrıca dört tane öğrencimiz de bir yanlış yaparak hem velilerini hem de bizleri gururlandırdılar. Okulumuzun akademik başarılarının ardında müfredata ek olarak uyguladığımız özel eğitim metotları yatmaktadır. “Kazanmak Değil Başarmak” ilkemizle öğrencilerimiz hem sınav stresi yaşamıyor hem de konu kavramada detayları öğreniyor. Kendilerini yarış ortamından uzak tutan öğrencilerimiz onları geleceğe hazırlayan sınavlarda büyük başarı elde ediyorlar.” dedi.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulları, akademik desteğin yanında öğrencilerine uyguladığı dikkat testleri ile isteklendirme seminerleri ile başarılı olmanın sadece bilgiye dayalı olmadığını, aynı zamanda öğrencilerin psikolojik olarak da sınava hazırlanmalarını gerektiğini elde ettiği başarıyla göstermiş oldu.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER