banner28

Tatilde de Müzik Eğitimine Devam

Ülke genelinde öğrencilerin yarıyıl tatili devam ediyor fakat Adabilim Okulu öğrencileri bu tatil sürecini yeni bir enstrüman çalmayı öğrenek değerlendiriyor.

Tatilde de Müzik Eğitimine Devam
banner3

Verimli Bir Tatil

Okulun müzik öğretmeni tarafından müzik eğilimi olan öğrencilerin hangi enstrümanı kullanmaya yatkın oldukları tespit edilerek birebir ve grup etütlerle müzikal eğitim veriliyor. Bu şekilde öğrenciler hem yeteneklerini pekiştiyor, hem de yaz tatilini verimli bir şekilde değerlendirmiş oluyor. Bu eğitimle birlikte ilerleme kaydeden öğrenciler okulun müzik orkestrasına dahil edilerek okulun yıl içindeki programlarında yer alma fırsatı buluyor.  

Müzikle Uğraşmanın Faydaları

Çalışmalarla ilgili bilgi veren müzik öğretmeni Seyfi Mutlu Müzik dinlemenin ve müzikle uğraşmanın faydalarını çok boyutlu olduğuna dikkat çekerek “Müzik çocukların kendini ifade etme yeteneklerini geliştirir, estetik, yaratıcı ve yapıcı düşünme kapasitelerini artırır. Bizde okul olarak bu alanda arzusu ve eğilimi olan öğrencilerimize tatilde de etüt vererek gelişimine katkı sağlıyor boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirmiş oluyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER