SUJE, ULAKBİM Tabanında İndekslenme

Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Dergisi "Sakarya University Journal of Education", ULAKBİM Ulusal Veri Tabanında indekslenmeye başladı.

SUJE, ULAKBİM Tabanında İndekslenme
banner3

Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü hakemli bilimsel dergisi "Sakarya University Journal of Education" (SUJE), TÜBİTAK-ULAKBİM Ulusal Veri Tabanında indekslenmeye başladı. Bu gelişme, hem derginin tanınırlığını arttıracak hem de dergide yayımlanan makalelerin doçentliğe başvurmak isteyen akademisyenlere daha fazla katkı sağlayacak.

Hali hazırda EBSCO, Türk Eğitim İndeksi, Aniji International Journal Index, ASOS, Araştırmax, Akademik Dizin, DOAJ, Cite Factor tarafından indekslenen SUJE'nin, ULAKBİM tarafından da indekslenmeye başlaması, dört yıllık bir geçmişi olmasına rağmen derginin başarısına işaret ediyor.

Hem online, hem de basılı olarak yayınlanan SUJE dergisinin ULAKBİM tarafından indekslenmesi hakkında görüşlerini bildiren Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. İsmail Güleç, derginin taranmaya başlanmasının kendilerini son derece sevindirdiğini, daha önce ULAKBİM tarafından sadece İlahiyat Fakültesi Dergisi taranırken ikinci olarak kendi dergilerinin taranmaya başlanmasının kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtti. Prof. Dr. Güleç, derginin kuruluşundan bu günlere gelmesinde emeği geçen Doç. Dr. Barış Horzum, Yrd. Doç. Dr. Özcan Akgün ve Arş. Gör. Murat Topal başta olmak üzere emeği geçen editör, hakem ve yazarlara teşekkürlerini iletti. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER