Sorun Yok, Bizim Sistemimiz Var!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın açıklaması sonrasında sahte diploma konusunda 4 Üniversite diplomalarının sahtelerinin yapıldığının belirlenmesinin ardından konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas “Olayla bizim ilgimiz yok. Sadece Sakarya Üniversitesi diplomalarının kopyasını yapmışlar. Sorun yok.” dedi.

Sorun Yok, Bizim Sistemimiz Var!
banner3

Habertürk Gazetesinde konuyla ilgili yayınlanan haberi alıntılayarak Sakarya Üniversiteninin de adının geçmesini haberleştirmemiz üzerine sosyal medya’dan bir açıklama yapan Rektör Muzaffer Elmas “Bu yapılan bir haber değildir.”diyerek önce MedyaRota.Com a tepki gösterdi, ardından ise Genel Yayın Yönetmenimiz Ersin İbil’e açıklama yaptı.

Rektör Elmas “Olayda bizim diplomanın sahtesini yapmışlar. Ancak bizim sorgulama sistemi var internette. Sorun yok. Bu işleri yapmak çok kolay.”dedi.

Elmas ayrıca “Üniversitemizin konuyla hiç alakası yok. Bu şekildeki sahte olan Harvard diploması şu an 25 dolar. Bizde bu nedenle de sorgulama sistemi var’” şeklinde yazdı.

Sakarya Üniversitesi Rektörü Muzaffer Elmas açıklamasının devamında Ersin İbil’in “Üniversite içinden işbirliği iddiaları var. Bunlara ne diyeceksiniz?”şeklindeki sorusuna ise “Bunları yapmak için bir bağlantıya gerek yok. Çaresi bizim hazırladığımız diploma sorgulama sistemi.” şeklinde cevap verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER