Serdivan Anadolu Lisesi'ne 'Eşit Eğitim, Eşit Toplum' Ödülü Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF´in ortaklaşa yürüttüğü ‘Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Serdivan Anadolu Lisesi ödüle layık görüldü.

Serdivan Anadolu Lisesi'ne 'Eşit Eğitim, Eşit Toplum' Ödülü Yapıldı
banner3

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi (ETCEP), okullardaki kız ve erkek çocuklar arasında toplumsal cinsiyet eşitliği ilkesini yaygınlaştırmayı ve eğitim sisteminde eşitliğe ve toplumsal cinsiyete duyarlı yaklaşımın benimsenmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu bağlamda 2017-2018 eğitim-öğretim yılında Serdivan Anadolu Lisesinde; öğretmen ve öğrencilere yönelik seminer çalışmaları, pano hazırlanması, performans çalışmalarında konuya yer verilmesi, tiyatro çalışması ve resim sergisi düzenlenmesi gibi etkinlikler yapıldı.

 

Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine duyarlı okul standartlarının yaygınlaştırılması çalışması kapsamında 25-27 Eylül 2018 tarihlerinde İzmir´de yapılan toplantıda Serdivan Anadolu Lisesi, ‘Sosyal-Kültürel Faaliyetler Dalında İyi Uygulama Örneği’ ödülü kazanarak ilimizi gururlandırdı. 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, böylesine önemli bir projede ilimizi başarıyla temsil ederek ödül kazanan Serdivan Anadolu Lisesi’nin yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerini tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

 

Okul müdürü Mehmet Gevher de kazanılan ödülle ilgili olarak; “Projede emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, öğrencilerimize, proje yürütücülerimiz Elif Ak Yıldız ve Zeynep Çorlu öğretmenlerimize, özellikle yaptığı tiyatro çalışmasıyla bu ödülü almamıza vesile olan Devrim Çalık öğretmenimize çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER