Serdivan Anadolu Lisesi Namağlup Şampiyon

Futsal turnuvalarında adından sıklıkla söz ettiren Serdivan Anadolu Lisesi başarıya doymuyor.

Serdivan Anadolu Lisesi Namağlup Şampiyon
banner3

İlimizde yapılan 2015-2016 sezonu  lisesi gençler futsal müsabakalarında rakiplerini geride bırakarak namaglup şampiyonluğa ulaşan Serdivan Anadolu Lisesi erkek futsal takımı 19-22 ocak tarihlerinde Düzce'de yapılan bölgesel grup birinciliğinde de şampiyon oldu.

Daha sonra 16-19 şubat tarihlerinde Bursa'da yapılan Türkiye yarıfinallerinde mücadelesine devam ederek Uşak'ı 4-1 Eskişehir'i 4-3, İzmir'i ise 6-3'lük skorlarla geçerek finalde Samsun ile karşılaştı. Karadeniz ekibini 5-2 ile geçerek üstün bir başarıyla yarı finallerde de birinci olan Serdivan Anadolu Lisesi Türkiye'de İlk 8 takıma kalarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Lisenin Beden Eğitimi Öğretmeni Yavuz Olcay, hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu söyleyerek sporcularını tebrik etti. Serdivan Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak ise öğrencileri başarılarından dolayı kutlayarak "Sakarya'yı ve Serdivan Anadolu Lisesini en iyi şekilde temsil etmeniz bizlere büyük bir gurur vermiştir. Okulumuz, imkanları dahilinde sizlere desteğini sürdürecektir." Dedi.

Öte yandan Serdivan Anadolu Lisesi mart ayında Aksaray ilinde yapılacak olan Türkiye birinciline katılacak.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 13:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER